Střetnutí Ocelářů v Hradci odloženo, hrát se bude v pátek v Třinci

14.01.2021 · Martin Stebel
Čtvrteční duel 35. kola Tipsport extraligy mezi hradeckým Mountfieldem a třineckými Oceláři se neuskutečnil. Důvodem byla díra v ledové ploše hradecké ČPP arény. Ledaři se před úvodním buly marně snažili uvést hrací plochu do přijatelného stavu. Ať už hasícím přístrojem, lopatou či koštětem. Všechno marné. Zástupci obou klubů se bleskově domluvili na náhradním termínu. Utkání Ocelářů proti Hradci se tak odehraje v pátek 15. ledna od 17:00 ve WERK ARENĚ.

"Je tam velikánská díra v ledu, zřejmě nějaký problém s chlazením. Byl by to příliš velký risk, pokud by se hrálo. Rozbruslení přitom proběhlo v pořádku, led byl kvalitní. Je to škoda," sdělil pro O2 TV Sport třinecký trenér Václav Varaďa.

"Kluci mají s výstrojí sto kilo. A když tam zajedou, tak bychom byli neradi, kdyby se někdo zranil jen proto, že je díra v ledu. Jde o zdraví hráčů," řekl Vladimír Růžička, trenér Mountfieldu HK.

"Bohužel jsme zjistili, že v jednom koncovém pásmu je díra s průměrem 5 až 10 centimetrů, která je velmi hluboká. Jelikož se jedná o velmi exponované místo, kde se hodně hraje, tak jsme usoudili, že hřiště není způsobilé ke hře, protože hrozí poměrně závažné zranění hráčů. Bohužel jsme tak utkání nemohli odehrát," vysvětlil situaci hlavní rozhodčí Pavel Hodek.

Po rychlé vzájemné dohodě obou klubů se bude hrát v pátek 15. ledna od 17:00 na třineckém ledě (původně 26. února). V Hradci Králové by se naopak mělo utkání uskutečnit v náhradním termínu (pravděpodobně 26. února).

Sestavy z odloženého utkání v ČPP Aréně:

Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Blain, F. Pavlík, Pilař, Gaspar, Šalda, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Orsava – Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Cingel, Smoleňák – Zachar, Morong, Lev

HC Oceláři Třinec: Kacetl – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána, M. Růžička – Leier, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký – Kofroň, Rodewald, Kurovský – Hrňa.

Foto: Stanislav Souček