Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Střelecké trápení prolomíme, věří Radim Matuš

22.09.2015 · Martin Stebel
Úvodní měření sil ve vyřazovací fázi Ligy mistrů nepoznalo ve WERK ARENĚ vítěze, český vicemistr remizoval s Jönköpingem 2:2. Především v zahajovací periodě si Oceláři vytvořili dostatek brankových příležitostí, ujala se však pouze efektní individuální akce centra čtvrté formace RADIMA MATUŠE.

Radime, dvojutkání je v poločase. Jak zní tvůj komentář k úvodnímu souboji?

Byl to kvalitní zápas, ve kterém se hodně bruslilo, bylo to fyzicky náročné. Mohou nás mrzet jen neproměněné vyložené šance. Několikrát jsme nastřelili břevno, nevyužité přesilovky, to asi rozhodlo. Soupeř ale měl také hodně vyložených možností, bylo to vyrovnané utkání.

Co říct k vedoucí brance? Byla to odvážná akce, které publikum muselo zatleskat...

Vzal jsem puk, viděl jsem, jak Adam Rufer šel ze střídačky po mantinelu, chtěl jsem mu nahrát, abych nešel do plných, ale beci soupeře se rozestoupili, zkusil jsem jít mezi ně. Puk se vrátil na mou hokejku, byl jsem sám před brankářem.

Co tento výsledek znamená před odvetou ve Švédsku?

Uvidíme, jakou taktiku na nás soupeř doma vytasí. Trenéři budou mít dostatek studijního materiálu, který nám na poradách předají. Zatím je to remíza 2:2, na sever pojedeme s úmyslem vyhrát a prolomit to.


Po krásné individuální akci Radima Matuše Oceláři vedli 1:0. foto: Petr Rubal


Oceláři vždy platili za ofenzivní tým. V předešlých dvou extraligových zápasech a dnes ovšem tuhle pověst moc nepotvrdili. Kde hledat důvody?

Opravdu nevím, co k tomu říct. Na tréninku se snažíme jít do každého kotouče, během ostrého zápasu nám to moc nevychází. Je teprve začátek sezony, proto věřím, že střelecké trápení prolomíme.

Spoluhráč Jiří Polanský předvedl na konci druhé třetiny s kapitánem soupeřů solidní fyzickou potyčku...

Trošku mě to možná překvapilo, Jirka se moc nepere, ale v tréninku nám pomáhá kouč thajského boxu Martin Vaňka, se kterým se občas cvičně pobijeme. Myslím, že momentálně by do takové potyčky šel z našeho týmu každý.

Máte nyní náročný program, v šesti dnech hned čtyři duely. Ve čtvrtek vás čeká regionální derby. Bude dostatek sil?

Myslím, že v tomto směru nebude problém. Za dva dny nás sice čeká derbíčko, ale dobře se najíme, uděláme si kvalitní regeneraci a za 48 hodin jdeme znovu na věc! Podle toho co jsem viděl v přípravě, tak Vítkovice byly na nás hodně nahecované, dohrávali nás, bylo vidět dost šarvátek. Očekávám proto klasické derby. Nemyslím si, že dvě prohry v lize na nás zanechají nějaké stopy, hodili jsme to už za hlavy, teď už koukáme směrem dopředu a Vítkovice musíme porazit!

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Olomouc
HC Oceláři Třinec