Střelecká převaha i pět gólů. Junioři vyhráli v Hradci

17.01.2023 · Eva Šafránková, Martina Sikorová
Nový soutěžní týden začali svěřenci trenéra Reného Muchy výjezdem do Hradce Králové, kde odehráli zápas proti tamnímu Mountfieldu. Mladí Oceláři se v zápase prosadili při všech herních situacích a po závěrečné siréně slavili vítězství 5:1.
35.kolo, úterý 17.1.2023
Mountfield HK
1:5
ČPP Aréna
Třetiny: 0:2, 0:1, 1:2  Branky a nahrávky: 51. Klíma (Idžan, Novotný) - 7. Spěváček (Holinka, Pospíšil), 19. Haas (Ramik), 23. Cedzo (Andrle, Milota), 45. Sikora (Hrůzek, Šilar), 54. Andrle (Moškoř, Sikora). Rozhodčí: Jechoutek, Zeliska - Dědek, Tuháček. Vyloučení: 5:5, navíc Táborský (MHK) a Cedzo (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za bitku. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 78. Střely na branku: 36:58. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Mountfield HK: Kasal - Hrbek, Pavič, Táborský, Havlíček, Hušek, Bezpalec - Idžan, L. Král, Klíma, Novotný, Matěj Beneš, Leden, Giesl, Moravec, Pajer, Michal Beneš
HC Oceláři Třinec: Milota - Buják, Andrle, Hrůzek, Kareš, Pospíšil, Zielinski, Kremnický - Cedzo, Spěváček, Šilar, Haas, Pohludka, Bartoš, Gerych, Sikora, Holinka, Ramik, Moškoř, Jobánek

V prvních minutách utkání probíhaly spíše souboje o kotouč, ale byl to Třinec, který jako první vystřelil. Aleš Zielinski se však trefil jen do hrudi Jana Kasala. Hosté se i nadále drželi v útočné třetině, nicméně žádnou nebezpečnou střelu z hokejek nevyslali. Hradečtí se tedy museli hlavně bránit. Adam Hušek si však vytvořil zajímavou příležitost, Jakub Milota byl pozorný. Oceláři se v sedmé minutě zaslouženě ujali vedení, když Miroslav Holina vypálil od modré a Vojtěch Spěváček poskakující kotouč dorazil do odkryté brány.

Oba týmy měly k dispozici několik početních výhod, které lépe sehrál Třinec. Lvům se sice tolik nedařilo, ale v jedné přesilovce Lukáš Král poslal Jiřího Klímu do samostatného úniku, jehož střela do bekhendu lízla hřbet Milotovy lapačky. Mountfield se po této akci zvedl, jenže stále nemohl najít recept na hostujícího gólmana. Při hře čtyři na čtyři se to ale podruhé v zápase povedlo Slezanům. Oskar Haas vyjel z vlastního pásma, prodral se mezi domácí obranou a bekhendem překonal Kasala. Do kabin se tak šlo Třinci lépe.

Prostřední třetina pokračovala v podobném duchu jako ta předchozí. Více ze hry měli spíše Oceláři. Ve vlastní početní nevýhodě dokonce ukázali svou sílu. Adam Cedzo, nejproduktivnější hráč hostů, projel po levé straně a zakončil přesně mezi betony. Slezané tak potvrdili, že na prvním místě ve skórování ve vlastním oslabení nejsou náhodou. Velkou šanci měl následně Oskar Haas, jenže na Kasala svou bekhendovou kličkou nevyzrál. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou.

Možnost snížit měl Lukáš Král, avšak z těsné blízkosti netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Východočeši si zajímavé příležitosti vytvořili, ale dorážky se jim nedařili. V tomto ohledu byl lepší Třinec, který se toho nebál. Po menší potyčce se vylučovalo v obou týmech. V této herní situaci měli o trochu více navrch hosté, forhendový pokus Tomáše Šilara však Kasal vychytal. V závěru se dostal do úniku Petr Moravec, prostor mezi Milotovými betony však nenašel.

Mountfield si většinu přesilovky přenesl i do třetí dvacetiminutovky, ale nic mu to nebylo platné, protože ji domácí nesehráli vůbec podle představ. Opět to byli Slezané, kteří dominovali a svoje herní nasazení přenesli i do své šesté početní výhody. Filip Hrůzek vypálil od modré čáry a tento pokus ještě tečoval v předbrankovém prostoru Petr Sikora. Jan Kasal lovil kotouč ze své svatyně již počtvrté v zápase. Třinec Hradec k ničemu nepouštěl a posléze určoval tempo hry. Třeba Michal Ramik vypálil z první, ale trefil jen boční síťku.

Po poměrně dlouhé době zaútočili i Lvi, Vito Idžan obkroužil branku, Jakub Milota však svým tělem prostor u tyče utěsnil. Stejný hráč záhy přihrál na Jiřího Klímu na okraj pravého kruhu a ten dostal puk poprvé za záda Miloty. Deset minut před koncem tak Východočeši snížili na 1:4. Nebylo jim to moc platné, protože o tři minuty později se radovali zase Oceláři. Jan Moškoř si najel až za Kasalovu branku, odkud vyzval ke skórování Petra Andrleho, jenž bez problémů trefil prázdnou klec. Utkání se postupně dohrávalo, několik možností si oba týmy vytvořily, ale výsledek se už neměnil.