Strašně se těším, říká před derby Kurovský

15.02.2021 · Martin Stebel
Po šesti dnech znovu razantní skok do extraligové reality! Od 17:30 hodin hostí Ostravar aréna v pořadí čtvrté krajské derby. V sestavě Ocelářů by znovu neměl scházet DANIEL KUROVSKÝ, který aktuálně vykazuje solidní formu. "Hrozná škoda, že na hokej nemohou diváci, mělo by to trochu jiný náboj," tuší mladý útočník.

V minulém utkání na Spartě jednou skóroval a přidal asistenci. Přesto ale Slezané z ledu lídra body nepřivezli: "Jsem rád, když mi tam občas něco spadne, že se prakticky v každém zápase dostávám do šancí. Doufám, že v tom budu pokračovat, chci zvýšenou formu potvrzovat. Tahle porážka naštvala. Když inkasujete zhruba dvě minuty před koncem, je to vždy mrzuté."

Během nedávného duelu v Olomouci přitom utrpěl drobné zranění, kdy jej za brankou důrazně dohrál Rostislav Olesz. Ocelářům naštěstí chyběl pouze v jednom utkání: "Měl jsem nateklé oko, přes které jsem úplně dobře neviděl. Naštěstí mi otok brzy splaskl a mohl jsem po jednozápasové pauze nastoupit."

Extraligový program je i nadále velmi nahuštěný. Několik volných dnů během repre přestávky tedy přišlo vhod: "Po utkání na Spartě jsme měli tři dny volné. První den jsem jen relaxoval, ale ty další dva dny už jsem znovu makal. Doma jsem cvičil s činkami, byla tam také jízda na rotopedu. Od soboty už znovu normálně trénujeme na ledě."

V pondělí je na programu další moravskoslezské derby: "Strašně se těším. Myslím, že Vítkovice budou urputné, budou nás chtít dohrávat, budou hrát svůj nepříjemný hokej. Očekávám hodně těžký zápas," predikuje 22letý útočník, který ještě v minulé sezoně oblékal dres ostravského soka: "Beru to jako běžný zápas. Asi by situace byla jiná, pokud by na stadiony mohli diváci, ale jelikož budou tribuny prázdné, ten náboj se trošku vytrácí. S lidmi by to bylo mnohem lepší, atraktivnější."

Ve vítkovické brance si aktuálně na výbornou počíná Miroslav Svoboda. Bývalý gólman ocelářské mládeže vychytal dvě čistá konta v řadě: "Asi mu napíšu, aby nám pustil nějaké góly. Jako bonus možná nabídnu, že by mu moje přítelkyně mohla poskytnout několik hodin tenisu zdarma (usmívá se)."

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice