Startuje čtvrtfinále GČC: Oceláře vyzve Hradec

23.08.2020 · Martin Stebel
Letní turnaj Generali Česká Cup dospěl do vyřazovací fáze. V rámci čtvrtfinále poměří síly druhý tým skupiny C hradecký Mountfield a třinečtí Oceláři, vítěz skupiny D. Zahajovací střetnutí bude na programu v pondělí 24. srpna od 18:00 na východě Čech, odveta dva dny poté pod Javorovým. Přímý přenos můžete sledovat prostřednictvím HokejkyTV.

Mountfield Hradec Králové

Hradecký kádr prošel docela velkou přestavbou. Oproti loňsku už v týmu nefigurují taková jména jako Cibulskis, Eklund, Linhart či Dragoun. Nicméně platí, že vedení Mountfieldu nezahálelo a znovu přivedlo velice interesantní jména. Do klubu na soutoku Orlice a Labe mimo jiné přišli Kelly Klíma, Jakub Sklenář či Vladimír Růžička mladší. Také hradecká defenziva hlásí dvě čerstvé akvizice - exsparťan Jérémie Blain a třineckému publiku dobře známý tvrďák Bohumil Jank. Jak se zdá, také letos by Hradec měl patřit ke dravým štikám v extraligovém rybníce.

Finalista loňské edice hokejové Ligy mistrů zahájil Generali Česká Cup impozantně. Tým pod vedením hlavního kouče Vladimíra Růžičky vyhrál čtyři zápasy v řadě a v nejkratším možném termínu si zajistil postup ze skupiny. Ve dvou závěrečných soubojích už ale hráči zpod Bílé věže těsně neuspěli. Nejprve doma nestačili na Olomouc 3:4 a poté padli rovněž na ledě Brna 2:3.

"Třinec je určitě hodně těžký soupeř. Oni se vždy dokáží velmi dobře připravit na vyřazovací boje, takže my se musíme nachystat ještě lépe a jít do toho dvojzápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Pohár i odměna je pro nás velkou motivací," sdělil na adresu soupeře před startem čtvrtfinále Radim Šalda, jehož velmi dobře zná Václav Varaďa, který šikovného zadáka kdysi vedl v národním týmu do dvaceti let.

Sestava Mountfieldu v předchozím utkání: Lukeš – Nedomlel, Zámorský, Jank, Čáp, Šalda, Pavlík F., Gaspar – Chalupa, Cingel, Smoleňák - Sklenář, Růžička, Kelly Klíma - Perret, Kevin Klíma, Jergl - Pavlík R., Koukal, Pilař.

Z kabiny Ocelářů

Úřadující extraligoví mistři ovládli skupinu D a pro play-off tak získali výhodu domácího ledu pro čtvrtfinálovou odvetu. Ve skupinové fázi trenéři otestovali mnoho variant, jak optimálně složit sestavu. Vyzkoušeli si jak hru ve třech formacích, tak rovněž ve čtyřech, jak tomu bylo při posledním vystoupení proti Vítkovicím.

Právě Oceláři byli s počtem 24 zásahů gólově nejplodnějším týmem základních skupin. Střelecky se prosadilo mnoho hráčů, ale už nyní je evidentní, že největší hrozbou pro všechny rivaly pravděpodobně bude útok Růžička - Vrána - Stránský. Úderné trio ukázalo svůj obrovský potenciál především proti Ostravanům.

Dva góly, jedna asistence. To byla bilance Martina Růžičky v minulém klání. Křídelník s číslem 27 už na konci srpna naznačil, že také letos touží být postrachem všech obran a gólmanů soupeře: "Pohár bereme jako příjemné zpestření, i když platí, že nejsme na zápasy o body a postup v létě úplně zvyklí. Hokej ale má tempo a grády, teď v play-off to může být ještě lepší. Hradec má velmi kvalitní tým, trenér Růžička to má vždy pod kontrolou, umí vtisknout mužstvu svůj rukopis. Nebude to jednoduchý soupeř, chceme ale uspět venku i doma," říká spolehlivý střelec, který zahajuje v třineckém dresu už devátou sezonu a patří tak ke služebně nejstarším Ocelářům.

Sestava Ocelářů v předchozím utkání: Štěpánek – M. Doudera, Gernát, Kundrátek, Jaroměřský, F. Haman, Zahradníček – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Ramik, Jonáš Peterek, A. Raška – Kurovský, Miloš Roman, Hrehorčák.

O zápase

Termín utkání: pondělí, 24. srpna 2020, 18:00

Místo utkání: ČPP Aréna, Hradec Králové

Onlajn přenos: onlajny.com

Přímý přenos: HokejkaTV.cz

Systém play-off

Pohárová čtvrtfinále Generali Česká Cupu se hrají podobným formátem jako play-off Ligy mistrů. Celky se utkají systémem doma - venku, přičemž lepší tým ze skupin má výhodu domácího prostředí v odvetě a do semifinále postoupí mužstvo s lepším skóre. Pokud bude po dvou zápasech nerozhodné, bude následovat desetiminutové prodloužení a poté případně nájezdy.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno