Srazily nás individuální chyby, potvrdil David Květoň

09.02.2010 · Martin Stebel
V jubilejním padesátém extraligovém kole Oceláři podlehli Litvínovu na jeho kluzišti 2:5. Tento nelichotivý výsledek znamená tabulkový pokles z páté na šestou příčku. Autorem druhé trefy hostů byl v 51. minutě David Květoň. Pohotového střelce jsme po telefonních linkách požádali o pozápasové vyjádření.

Novojičínský odchovanec David Květoň obtížně hledal vysvětlení pro kolaps v úvodní dvacetiminutovce, kdy si hráči Benziny vytvořili třígolový náskok: "Do zápasu jsme vstoupili poněkud laxně. Litvínov měl lepší pohyb a nasazení. Po individuálních chybách jsme rychle inkasovali. Domácí byli na začátku lépe koncentrovaní," hodnotil nepovedenou první periodu.

Střelecký disponovaný útočník nastoupil na severu Čech ve formaci s Tomášem Pospíšilem a netradičně taky s Radkem Bonkem: "Není to nějak zásadní rozdíl jestli mám v lajně Petrovku či Radka. Oba to jsou velice zkušení centři a dokážeme si slušně vyhovět. Změny v sestavě jsou občas nutné a já jsem v tomto směru docela přizpůsobivý."

David Květoň

Devět minut před koncem populární "Květák" vykřesal jiskřičku naděje, když korigoval stav utkání na 2:4: "Dan Seman výborně zavezl puk do útočného pásma a nahrál pro Tomáše Malce. Ten mi žabkou poslal před branku puk a já už měl docela snadnou úlohu. Povedlo se mi brankáře propálit," popisoval svůj letošní gólový příspěvek s pořadovým číslem osmnáct.

Šikovný forvard se může pochlubit i velmi solidní statistikou v bodování "plus-minus". V dosavadních padesáti kolech nasbíral 19 kladných bodů, což jej řadí na výborné třetí místo v celé extralize. O jeden bod jsou na tom lépe jen vítkovický Burger a neohrožený lídr kanadského bodování Roman Červenka: "Pochopitelně mně mohou tyhle čísla těšit, ale hokej je kolektivní sport a podstatný je vždy výkon a výsledek týmu. Momentálně mně tedy mrzí, že jsme v Litvínově nebodovali a předvedli slabý výkon," kriticky poznamenal.

Extraligový kolotoč se po dobu trvání kanadské zimní olympiády zastaví: "Už se docela těším na hokejový turnaj ve Vancouveru. Doufám, že to bude skvělá podívaná," uvedl na adresu sportovního svátku a zároveň nastínil klubové plány pro další dny: "Do pondělka máme volno, ale potom budeme opět polykat tréninkové dávky. Konec základní části chceme zvládnout co nejlépe a do play-off vstoupit v daleko lepší formě než teď," dodal závěrem.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno