Spravit chuť před pauzou si může Třinec v Mladé Boleslavi

11.12.2011 · Michal Samiec, Adam Sušovský
Dvě porážky za sebou mrzí. Třinec se propadl na sedmé místo a do Mladé Boleslavi jede s touhou vyhrát. Ve hře nejsou jen důležité body, ale také pohoda a dobrá nálada v nadcházející reprezentační pauze. Utkání začíná v 17:30.

Extraligu čeká druhá reprezentační přestávka sezony. Třinec v posledním kolem před ruskou části EHT zavítá na led poslední Mladé Bolesavi,kde by rádi potvrdili roli favorita a spravili si chuť po mizerných výkonech v posledních dvou zápasech. Bruslařský klub ale v posledních kolech na domácím ledě body neztráci, přeruší jejich nadšení dnes Oceláři?

BK Mladá Boleslav

Přestože Mladá Boleslav chtěla útočit na play-off a v létě do týmu přivedla hvězdnou dvojici Balaštík - Výborný, zlepšení ani v novém ročníku nepřišlo. Bruslařský klub je znovu od začátku sezony nejhorším týmem a ztráta na desátou příčku se prohlubuje.

Přesto Boleslav může dnes poslední příčku opustit. Na předposlední Karlovy Vary jí totiž chybí pouze jediný bod a do karet domácím hraje také série skvělých výkonů na domácím ledě. Z posledních čtyř utkání doma Boleslav vydolovala devět bodů.

Na vlastní led se ale Středočeši vracejí po dvouzápasové série na hřišti soupeřů, kde nezískali ani bod. Prohráli na Slávii i v Plzni.

Poslední zápas Mladé Boleslavi:

8. prosince: HC Plzeň 1929 – BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Pletka (Jan Kovář, Duda), 22. Duda (Jan Kovář, Kinrade), 34. Vlasák (Martin Straka, Duda), 35. Dvořák (Martin Straka, Vlasák) - 34. Bahenský.

Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: J. Hübl - Hay, Baldwin, Žabka, Drábek, Rýgl, Koma - Bahenský, Podkonický, Mikulík - Balaštík, Cetkovský, Tomas - Jiránek (44. Svačina), Stieler, Demel - Goertzen, Vrbata, Hrdel.

Jaroslav Balaštík i po přestupu do Mladé Boleslavi potvrzuje svou pověst elitního střelce. Zatím nastřílel 12 branek a je nejúspěšnějším střelcem týmu.

Z kabiny Ocelářů

Výkyvy ve výkonnosti stále srážejí Oceláře dolů. Když už se zdálo, že Třinec může najet na sérii vítězství a přišly úspěchy s Brnem a v Liberci, dostavily se další ztráty. Třinec v posledních dvou kolech prohrál v Českých Budějovicích i doma se Zlínem a propadl se ze čtvrté příčky na sedmou.

Částečnou omluvou může být rozsáhlá marodka, která se ani před dnešním utkáním nevyprázdnila. Mimo zůstává stále Adamský, Hrňa, Hampl, Varaďa, Cartelli, Rufer, Seman i brankář Peter Hamerlík.

"Marodi nám sice moc chybí, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Třeba utkání se Zlínem nebylo o marodech. Bylo to o tom, že jsme nedokázali být trpěliví a neudrželi jsme svou hru. V Boleslavi už musí přijít zlepšení," řekl trenér Kopřiva s tím, že by se marodka mohla vyprázdnit už během reprezentační přestávky.

Poslední zápas Ocelářů:

9. prosince: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Kubiš (Holík, Čajánek).

Sestava Třince v posledním zápase: Vojtek - Hrabal, Zíb, Richter, P. Hořava, Lojek, Hudec - D. Květoň, Bonk, M. Hořava - Orsava, Peterek, Klimenta - Kohn, Polanský, Chovan - Havel, Ostřížek, McGregor - od 41. navíc Mičulka.

Elitní bek Ocelářů Lukáš Zíb nastupoval ve své extraligové kariéře v dresu Českých Budějovic, Zlína, Karlových Varů, Liberce, Třince a právě Mladé Boleslavi. V ročníku 2008/09 zde odehrál včetně baráže 22 zápasů s bilancí 8 bodů (4+4) a 56 trestných minut.

Vzájemné zápasy

Oceláři sehráli v sezóně 2011/12 s Mladoboleslavskými dva zápasy plné branek. Dokázali vyhrát bez ztráty bodu obě utkání při skóre 13:5. Přitom 11 branek z 13, které dokázal Třince brankářům Hüblovi a Valentovi nastřílet, padlo ve třetí třetině úvodního zápasu v Mladé Boleslavi a první třetině druhého střetnutí, které se hrálo na Dušičky v Třinci. Nejúspěšnějším střelcem Třince v těchto zápasech je zatím Martin Adamský, který dal 3 branky. O gól méně nasázel Polanský, Květoň a Peterek.

25. září: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 2:7 (0:1, 2:0, 0:6)
Branky a nahrávky: 21. Rýgl (Mikulík), 40. Hrdel (Vrbata) - 12. Bonk (Květoň, Hrabal), 45. Polanský (Zíb, Bonk), 50. Adamský (Zíb, Polanský), 56. Marosz (Květoň), 57. Polanský (Hrabal), 59. Květoň (Zíb), 59. Peterek.

1. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Moutnfield České Budějovice 6:3 (5:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Květoň (Peterek, Zíb), 8. Adamský (Kohn, Davison), 9. Orsava (Ostřížek), 10. Peterek (Kohn, Adamský), 11. McGregor (Polanský), 57. Adamský (Peterek, Hrabal) - 19. Rýgl (Výborný, Mikulík), 27. Bahenský (Cetkovský, Mozík), 42. Svačina (Vrbata).

Bilance doma: 15 zápasů, 6-0-1-8, skóre 39:47, 19 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry – 7 proher (1 v prodl.), skóre 24:33, 10 bodů
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: David Výborný 17 (5+12)
Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík 12
Nejlepší nahrávač: David Výborný 12
Nejproduktivnější obránce: Petr Chaloupka, Martin Rýgl oba 8 (3+5)
Nejtrestanější hráč: Boris Žabka 64
Nejlepší v +/-: Zbyněk Hrdel +2
Brankáři: Jaroslav Hübl, 24 zápasů – 8 výher, 16 proher, úsp. 90,61 %, prům. 2,93 g/z
Michal Valent, 11 zápasů – 1 výhra, 10 proher, úsp. 88,57 %, prům. 3,99 g/z
Hrál v drese soupeře: Václav Drábek, Roman Tomas.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 7.
Bilance: 30 zápasů, 13-2-5-10, skóre 91:74, 48 bodů
Bilance venku: 15 zápasů, 7-1-3-4, skóre 48:33, 26 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher – 5 proher, skóre 26:22, 15 bodů
Lídr kanadského bodování: David Květoň 21 (10+11)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 12
Nejlepší nahrávač: Lukáš Zíb 15
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 19 (4+15)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 76
Nejlepší v +/-: Josef Hrabal +10
Brankáři: Peter Hamerlík, 24 zápasů – 12 výher, 12 proher, úsp. 93,07 %, prům. 2,31 g/z