Sparta nás přebruslila, hlesl Jan Výtisk

01.11.2009 · Martin Stebel
Poslední duel před reprezentační přestávkou nevyšel třineckým Ocelářům podle představ. Před velmi slušnou diváckou návštěvou podlehli po matném výkonu pražské Spartě 3:6. Hráči z metropole tak vrátili slezskému rivalovi domácí porážku 2:5 z úvodní čtvrtiny soutěže. Při tentokrát poněkud komorní kabině hledal příčiny neúspěchu obránce Jan Výtisk, který před šesti léty odehrál jednu sezónu právě v holešovickém klubu.

Značné zklamání a pocit frustrace byl znát v hlase většinou dobře naladěného Jana Výtiska. Nelichotivá víkendová bilance 11 inkasovaných branek. Kde viděl důvody zhoršené defenzivy na přelomu října a listopadu? "Těžko hledat, kde se stala chyba. Jsme útočně laděný tým a občas vznikají v obraně nepochopitelná okénka. Bránit někdy musí celá pětka a nemůžeme spoléhat jen na beky. Před vlastním brankovištěm by to mělo fungovat lépe," okomentoval situaci v zadních řadách.

Střetnutí se Spartou přitom začali Oceláři slušně. Po Martynkově gólu poměrně brzy vedli. "Začátek nám vyšel podle představ. Po gólu jsme možná podlehli pocitu uspokojení a Sparta rychle trestala. Je fakt, že jsme měli hrát aktivněji a nedat jim tolik prostoru hlavně ve středním pásmu," správně poznamenal.

Jan Výtisk
foto : Marian Ježowicz

Kde viděl největší rozdíly ve hře obou rivalů? "Řekl bych, že Sparta lépe bruslila a my trochu zaostávali v pohybu. Byli u většiny puků dříve, dokázali si vytvořit tlak. Hlavně v našem obranném pásmu si občas dělali co chtěli. Z toho pramenily naše fauly a Sparta má kvalitní tým, který to dokáže využít," sebekriticky uznal mezi fanoušky populární Vyply.

Ke konci druhé třetiny byl u inkasované branky. Bruslařský skvěle disponovaný Petr Ton se nenechal odstavit od puku a skrz bránícího Výtiska dokázal skórovat. "Ani přesně nevím, jak ta situace vznikla. Najednou tam byl Ton osamocen a řítil se na branku. Já s ním couval a snažil se puk odpálit. Je to velmi šikovný a rychlý hráč. Trefil to docela šťastně," popsal třetí brankový moment hostů.

Konfrontace se Spartou byla posledním měřením sil před reprezentační přestávkou, kterou vyplní finský turnaj Karjala. Od úterka do pátku absolvují Oceláři tréninkový kemp na Slovensku. "Jsem docela rád, že máme tu zápasovou pauzičku. V poslední době byl poměrně náročný program. Je potřeba nabrat nových sil, dát se fyzicky dokupy," hledal recept pro další dny.

Za necelé dva týdny (13.11.) budou bíločervení hostit Plzeň, která je pověstná důraznějším stylem hry. "Nevím, co od toho zápasu očekávat. Musíme navázat na předchozí vítězné zápasy doma a pokusíme se napravit dojem před vlastními fanoušky," uzavřel v optimistickém duchu naše povídání řízný defenzor.