Sobota ve WERK ARENĚ? Na vlastní oči: Soči!

17.08.2018 · Martin Stebel
Třinečtí Oceláři završí aktuální týden v pořadí už třetí zápasovou zkouškou. V sobotu 18. srpna přivítají na svém kluzišti účastníka Kontinentální hokejové ligy ze Soči. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00 hodin.

HK Soči

HK Soči je na hokejové mapě KHL velmi mladým týmem. Do Kontinentální ligy vstoupilo teprve v sezoně 2014/15, krátce po svém založení. Své domácí zápasy Soči hraje na zimním stadionu Balšoj, který hostil některé disciplíny, včetně hokeje, na olympijských hrách v roce 2014. V rámci KHL hraje celek ležící u Černého moře v Západní konferenci, konkrétně v Tarasovově divizi.

V dosavadním průběhu letošní přípravy hokejisté pod vedením hlavního trenéra Sergeje Zubova a jeho asistentů, kterými jsou Václav Sýkora a Pavel Hynek, odehráli už pět zápasů. Nejprve podlehli čínskému týmu Kunlun Red Star 1:3, s SKA Petrohrad 1:4 a padli rovněž s olympijským výběrem Ruska těsně 3:4. Před odjezdem na kemp do Česka ovšem porazili AK Bars Kazaň 5:3. V pátek večer změřili síly s Vítkovicemi a byť v úvodu druhé třetiny prohrávali už 0:4, nakonec díky úctyhodnému obratu zvítězili 6:4.

Výprava ruského klubu v těchto dnech absolvuje týdenní kemp v Třinci. Právě zde už našli své přechodné bydliště taky během letošní olympijské přestávky. Ve WERK ARENĚ mají ideální tréninkové podmínky a krom ledové plochy pravidelně využívají taky špičkově vybavenou posilovnu.

Tým ze Soči je ubytován ve vendryňském hotelu VITALITY, kde se o jejich žaludky stará mimo jiné Executive Chef Michal Kuczera, který říká: "Jsou to poměrně nároční hosté, mají docela velké požadavky. Snažíme se ale jim vycházet maximálně vstříc, zatím máme jen kladné reakce."

Sestava HK Soči z posledního utkání:

Šikin – Ščitov, Zborovskij, Pogorišnij, Malcev, Musin, Budkin, Kuznětsov - Akmaldinov, Bočarov, Collins, Podšenjalov, O´Dell, Rosén, Mosaljov, Archipov, Točickij, Kapustin, Rachimullin, Tomilin, Laričev.

Už v pátek hráči Soči sehráli duel na ledě Vítkovic. foto: Petr Kotala

Slezané dosud odehráli tři přípravné zápasy. Po úvodní těsné porážce v Olomouci dvakrát zdolali Vítkovice. Proti ostravskému sokovi fungovala na jedničku především defenzivní činnost. Jedna jediná inkasovaná branka je solidní vizitkou, na které pochopitelně mají nemalý podíl i spolehliví gólmani.

Sobotní střetnutí a taky následná čtvrteční konfrontace s Trenčínem budou de facto generálkou na blížící se zápasy v Lize mistrů. Už za dva týdny totiž loňské vicemistry čeká domácí víkendové dvojutkání proti švédskému Djurgårdenu a finskému Tampere.

"Ruský soupeř je vždy nepříjemný, čeká nás velmi zajímavý přátelák. Proti Vítkovicím jsme si vyzkoušeli určité herní varianty, poznali jsme svoje lepší i horší stránky. Musíme některé věci dopilovat, ale vyvíjí se to správným směrem," sdělil asistent Marek Zadina.

Pokud z nejrůznějších důvodů nemůžete v sobotu do třinecké arény osobně zavítat, krom tradičního textového přenosu bude připraven i videopřenos, který můžete sledovat prostřednictvím klubového YouTube kanálu.

Sestava Ocelářů z posledního utkání:

Hrubec – Roth, D. Musil, M. Doudera, L. Kovář, M. Adámek, Smetana, F. Haman – O. Kovařčík, Viedenský, Cienciala – Hrňa, Roman Vlach, M. Kovařčík – Svačina, Polanský, Dravecký – Chmielewski.

O zápase

Termín utkání: Sobota 18. srpna 2018, 17:00 hod.
Místa utkání: WERK ARENA, Frýdecká 850.
Onlajn přenos: ZDE
Video přenos: Klubový YouTube kanál Ocelářů

Vstupenky na utkání ve WERK ARENĚ

Cena: 50 Kč, majitelé permanentek vstup volný.
Prodej: Probíhá i přes Ticketportál nebo na pokladně WERK ARENY v den utkání.

foto: Lukáš Filipec