Snová sezona Holinky: premiéra v extralize

04.03.2023 · Martina Sikorová
Kdyby mu v září někdo řekl, že si zahraje po boku trojnásobných mistrů, asi by si klepal na čelo. Jenže v pátek 3. března 2023 se přesně tohle sedmnáctiletému Miroslavu Holinkovi stalo.

Povedené výkony v juniorské soutěži jej v tomto ročníku katapultovaly do reprezentační osmnáctky, pak zakusil první ligu v dresu partnerského Frýdku-Místku. A na začátku března už má Miroslav Holinka za sebou i premiérový start v nejvyšší soutěži.

“Užil jsem si to hodně, hrál jsem s Dravcem a Aronem. Bylo to super. Měl jsem tu i sestru a rodiče. Škoda, že jsem neproměnil tu jednu šanci, co jsem tam měl. Snad se mi vyskytne ještě nějaká další,” komentoval svou premiéru sedmnáctiletý útočník, který se o svém startu dozvěděl až v den zápasu. “V osm ráno mi to volal trenér, takže hezký budíček.”

Mladý Ocelář tak s týmem stihl jen dopolední rozbruslení, v zápase ale mohl těžit z bohatých zkušeností spoluhráče z útoku Vladimíra Draveckého. “Bylo to těžké, trenéři mi ještě v buse vysvětlovali taktiku a co se hraje, ale nějak jsem se to snad naučil. Hodně rad jsem dostal i od Vlada Draveckého. Jsem za to rád, že mi takhle pomohl.”

Do Třince se Miroslav Holinka přesunul z Přerova v roce 2021. A změna mu sedla: v juniorské soutěži si letos drží průměr téměř bodu na utkání. Ve 46 startech dal 19 gólů a na dalších 18 nahrál. Je tak výraznou oporou aktuálně třetího týmu juniorské extraligy. Není divu, že jeho forma neunikla ani pozornosti reprezentačních trenérů, kteří jej v listopadu poprvé povolali do kádru osmnáctky.

“V pátek ráno nám onemocněli dva útočníci, takže po konzultaci s trenérem juniorů padla jednoznačná volba na Mira Holinku. Myslím si, že hrál velice dobře, splnil to, co jsme od něj očekávali. Takže spokojenost. Bylo by dobré, kdyby zúročil zkušenosti z extraligy v závěru juniorské soutěže,” hodnotil výkon mladého Holinky po utkání hlavní trenér Zdeněk Moták.