Snížení přišlo příliš pozdě, ví David Nosek

27.09.2015 · Daniel Ježek, Martina Válková
Po vítězném derby se Oceláři vydali na sever republiky, kde se postavili libereckým Bílým Tygrům. Domácí se v první třetině dostali do jednobrankového vedení, to nepustili do závěrečné sirény. Jedinou trefu Slezanů obstaral David Nosek, který hodnotí nepovedený duel.

Ocelářům se vstup do zápasu příliš nevyvedl. Kromě Polanského šance, která skončila na tyči, byli střelecky aktivnější domácí hráči. Střelecké skóre 10:1 z první třetiny mluví za vše. „V první třetině jsme byli zbytečně pod tlakem. Nedařilo se nám napadat libereckou rozehrávku, domácí nás naopak dostávali svým pohybem pod tlak. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, obraz hry byl velmi vyrovnaný. Bohužel jsme soupeři nabídli několik přesilovek, které nám sebraly vítr z plachet,“ ohlíží se Nosek.

Bílí Tygři měli k dispozici dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Obrana Ocelářů ale svého soka ke skórování nepustila, zápas tak zůstával stále otevřený. „Povedlo se nám je ale ubránit a to nás nastartovalo. Poslední třetina byla o jednom gólu. Kdybychom srovnali stav, věřím, že bychom to v prodloužení urvali. Bohužel jsme si nechali Liberec utéct na rozdíl dvou branek, snížení pak přišlo příliš pozdě. Už nám nezbyl čas na vyrovnání,“ ví třinecká sedmička.

Úspěšně ubráněná oslabení hráčům s dráčkem na prsou pomohla. Třinečtí pak byli aktivnějším týmem, na skóre se to ale nepodepsalo. „Dvakrát jsme hráli ve třech, oslabení jsme ale ustáli. Myslím, že na Liberec pak padla trochu deka po těch nevyužitých přesilovkách. My ale nebyli schopni dát gól. Určitě nám to pomohlo, nedokázali jsme ale momentální výhodu využít,“ smutní olomoucký rodák.

Jediná trefa Ocelářů přišla v padesáté osmé minutě. Byl to právě David Nosek, který střelou nad vyrážečku překvapil libereckého brankáře. „Snažil jsem se podpořit útok, ale dostal jsem se do klinče dvou hráčů. Proto jsem chtěl jen trefit bránu, puk se štěstím zapadl za tyčku,“ komentuje Nosek svou trefu.

Slezanům ale tato trefa nepomohla. Bílí Tygři dokázali ubránit hubené vedení a získat tři body. Oceláři tak po šesti kolech mají vyrovnanou bilanci tří výher a tří proher. „Nepovedl se nám domácí zápas se Zlínem, pak také v Pardubicích. První dvě kola jsme ale vyhráli, takže ten počáteční rozjezd se nám povedl. Máme vyrovnanou bilanci, samozřejmě jsme chtěli, aby těch výher bylo více. Situace je ale taková, jaká je. Jdeme dál, pokusíme se vyhrát další zápas, aby těch výher přibývalo,“ uzavírá David Nosek.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno