Snažíme se otevřeně diskutovat, přiznává kapitán Klesla

09.09.2014 · Martin Stebel
Novým kapitánem extraligových hokejistů Třince bude Rostislav Klesla, který tak symbolicky převzal žezlo po svém předchůdci Radku Bonkovi. Velezkušený obránce s bohatou praxí v NHL byl přítomen na tiskové konferenci Ocelářů před zahájením extraligové sezony, kde odpověděl na některé podstatné otázky.

O roli kapitána Ocelářů

Moc si vážím podpory hráčů i vedení. Po minulé sezoně odešlo hodně zkušených hráčů, proto bylo potřeba vybrat někoho nového. Je to pro mne pocta. Už v létě jsem říkal, že bych si tuhle roli dokázal představit, těším se. Jen musím hrát na ledě velmi dobře a ještě něco navíc ze svých zkušeností předat. Vždy to nebude jen hezké, občas se může vyskytnout krize. Potom to musíte řešit. Je nás na to v kabině víc, podpoříme se, aby měl tým jedno velké slovo. Aby to nebylo jen o jednotlivcích. Rozdělili jsme si role se staršíma klukama. Když je třeba něco vyřešit, tak to neřeší jeden, ale víc kluků, aby to týmu vyhovovalo. Aby to sedlo z hlediska hráčů i trenérů. Aby někdo za rohem neříkal, že tohle by udělal jinak. Snažíme se diskutovat otevřeně a funguje to.

O klubových ambicích pro nový extraligový ročník

Konkurence je velká, prakticky všichni posílili. Hodně lidí nás pasuje do role favorita, což je vždy velký závazek. Cíle musíme mít nejvyšší. Musíme bojovat, hrát naplno za každého stavu. S kvalitami, podmínkami a očekáváním vedení musíme mít vysoké ambice. Vnímám, že atmosféra v kabině je velmi pozitivní. Sedli jsme si, noví hráči jsou všechno fajn kluci, kteří chtějí poctivě pracovat a mají snahu vítězit. To je naprostý základ. Příprava byla i s Ligou mistrů na vysoké úrovni, proto jsem přesvědčen, že na start extraligové sezony budeme připraveni velmi dobře.

O úvodním dvojutkání na domácím kluzišti

Žádný start do sezony nebývá jednoduchý. Pardubice mají velmi kvalitní mančaft, je tam velká zkušenost. Bude to na začátek hodně složitý zápas. Olomouc je sice nováčkem soutěže, ale už v přípravě naplno ukázali, že mají v mužstvu velké bojovníky. Určitě nebudou chtít hrát ve spodních patrech tabulky, udělali kvalitní nákupy, určitě výrazně posílili. Rozhodně bude třeba tvrdě bojovat už od úvodního kola!

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary