Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Snad se odrazíme k lepším výkonům, doufá Václav Varaďa

15.12.2013 · Martin Stebel
Borec na konec. Znovu potvrdil pověst neústupného buldoka. Minutu a pár vteřin před závěrečnou sirénou se v oslabení dostal do úniku a navzdory tomu, že byl tísněn, dokázal vsítit vítěznou branku. Během zápasového hodnocení však rozhodně nejásal. Ostřílený rutinér si byl plně vědom, že herní projev jeho mužstva má k optimálnímu stavu dost daleko.

Těžce upracované body. Vítězství proti Chomutovu se rodilo velmi nesnadno...

Všem nám spadl kámen ze srdce, že jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce. Bylo jedno, kdo v závěru skóruje. Momentálně se k nám puky neodrážejí, proto jsme rádi za každé body, které se nám podaří získat. Chtěli jsme si před Vánoci nadělit nějaké body. Moc slibně se to nevyvíjelo, ale skončilo to šťastně.

Jak vypadala vítězná branka optikou střelce?

Jen jsem si říkal, ať puk za sebou nezapomenu a z protiútoku nedostaneme gól. Povedlo se mi to dobře trefit, mám pocit, že brankář nějak klekl, puk šel nad jeho ruku. V poslední době se mi střelecky nedaří, kotouče mi v rozhodujících chvílích přeskakují, proto jsem za tento gól rád.Čas 58:59 - 2:1! foto: Marian Ježowicz


V současné době jste ve střeleckém útlumu, přesto se proti poslednímu týmu asi čekal klidnější průběh...

Moc dobře jsme věděli, že dorazí houževnatý soupeř, který nedává body lacino. Navíc Chomutov vede Josef Turek, proti kterému jsme zaručeně nechtěli prohrát, protože tady v kabině zanechal nepříliš kladnou stopu. Jsme rádi, že jsme mu neusnadnili návrat.

Trenéři dnes kompletně pozměnili složení jednotlivých formací. Přineslo to kýžený efekt?

Trenéři to museli přeházet i když ví, že mezi námi funguje nějaká chemie. Když ale nejsou výsledky, je třeba změna. Všichni hráči dělají maximum proto, aby body zůstaly u nás. Je v podstatě jedno, kdo bude s kým hrát. Možná právě tohle utkání bude bod, od kterého se odrazíme k lepším výkonům a výsledkům.Gólová euforie. foto: Marian Ježowicz


Svou nespokojenost dnes znovu vyjádřili fandové pískotem. Tahle reakce asi na psychické pohodě hráčům nepřidá...

Je fakt, že diváci nám moc nepomohli. Jsem si vědom, že jim nepředvádíme hokej, na který tady byli zvyklí. V šatně je ale zhruba dvacet lidi, kteří se snaží hrát na maximum a někdy to prostě nelepí. Opravdu to není příjemné, když za stavu 1:1 slyšíte pískot, tohle bohužel působí negativně i na zkušenější hráče.

Před vámi je reprezentační přestávka. Bude to pro Oceláře pozitivní impulz?

Přestávka nám snad pomůže. Budeme dvoufázově trénovat, ani víkend nebude volný, musíme naplno makat. Uvidíme, jaké jídlo během Vánoc manželky nachystají. Máme nařízeno konzumovat jen těstoviny (ironicky se usmívá). Věřím, že hlavně dobře potrénujeme. Doufám, že po svátcích najedeme na vítěznou vlnu!