Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Šlape nám to, snad to bude pokračovat, věří Ondřej Kovařčík

15.11.2020 · Martin Stebel
Další povedené představení s tříbodovou třešničkou. Oceláři nepolevují v tempu a stále nekompromisně kosí extraligové soupeře. Dvěma góly v neděli nastartoval třineckou mašinu ONDŘEJ KOVAŘČÍK, jenž se v úvodu sezony prezentuje solidní fazónou - v sedmi zápasech dosud zapsal sedm kanadských bodů (5+2).

Co dnes bylo pomyslným "jazýčkem na vahách" ve váš prospěch?

Pomohly nám dva rychlé góly, které jsme dali ze začátku. Šly nám lépe nohy a myslím si, že jsme je celkem jasné přehrávali, a zápas měli víceméně pod kontrolou.

Úvodní trefa po elegantní souhře s Lukášem Jaškem, který ti nahrál i na druhou branku...

První gól dva na jednoho, dal jsem puk Jašovi trochu dozadu, krásně mi ho ale vrátil, jen jsem to uklízel do prázdné. U druhého mi puk za brankou zase posunul Jašo, a viděl jsem bráchu, jak najíždí mezi kruhy a že je tam úplně sám. Chtěl jsem mu puk přihrát a nějak si to sami srazili do brány, takže trochu štěstí.

V domácím prostředí se vám zatím velmi daří začátky zápasů. Čím si to vysvětluješ?

Snažíme se od první minuty soupeře pořádně zatlačit a získat psychickou výhodu, což se nám zatím daří.

V některých momentech to dnes na obě strany docela jiskřilo...

Také dnes jsme schytali dost seker a krosčeků, jen to možná nebylo tolik vidět. Byl to ten starý Zlín, který známe. Dohrávali nás, osekávali, prostě klasika. Když dělají tyto věci, snadněji se kolem nich projíždí. Nenechali jsme se tím rozhodit, hráli jsme svou hru.

Prožíváte výborný vstup do sezony kolektivně, ale daří se ti rovněž z osobního hlediska. Sedm kanadských bodů v sedmi zápasech je slušná bilance...

Ani jsem netušil, že už mám tolik bodů (usmívá se). Šlape nám to, zatím to tam padá. Hlavní je, že se daří týmu. Snad to ještě bude dlouho pokračovat.


×
Dnes v 15:30 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Olomouc