Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Skončila základní část EHL. Do play off půjdou Oceláři ze 6. místa!

07.04.2020 · Klub
Jediné místo na celé zeměkouli, kde můžete aktuálně sledovat oficiální hokejové počínání pod hlavičkou Ocelářů, je Esport Hokejová Liga. Její premiérový ročník má za sebou základní část, ve kterém zástupci našeho klubu skončili na 6. místě a ve čtvrtfinále narazí na hráče Kladna.

Barvy třineckých Ocelářů hájí v otevíracím ročníku této soutěže Michael Hetzendorfer a Jan Buday. A o své dojmy z celého projektu Esport Hokejové Ligy a také z úvodní porce zápasů v základní části se s námi podělil prvně jmenovaný, který je známý v gamingovém světě přezdívkou Hetz.

Michaeli, po vstupním draftu, který proběhl v Praze, jsi říkal, že máš se svým parťákem ty nejvyšší cíle. V samotném úvodu soutěže jste se jeden čas drželi dokonce v popředí tabulky, nakonec jste však skončili šestí. Jak hodnotíš tento výsledek?

S postupem do play off panuje spokojenost, základní cíl jsme splnili, ale přiznám se, že jsem čekal, že budeme v tabulce tak zhruba o dvě místa výš. Ano, měli jsme ty nejvyšší cíle, chtěli jsme být na 1. místě, nicméně pocit z průběhu této sezony je jasný. Mladá Boleslav (vítěz základní části – pozn. aut.) a Liberec mají špičkový tým. Ovšem na třetí místo jsme teoreticky měli. Bohužel pár drobností nám nevyšlo.

Jakého výsledku byste chtěli s Honzou dosáhnout v play off?

Myslím, že reálně můžeme pomýšlet na finále. Samozřejmě víme o tom, že pokud by se nám podařilo vyřadit Rytíře, šli bychom v dalším kole na lepšího z dvojice Pardubice – K. Vary a Pardubice mají taky velmi dobrý tým. Ten nejvyšší cíl se však nemění, chtěli bychom vyhrát, ale bude to těžké. Nicméně pozitivem je, že jsme si během zápasů v základní části vybudovali respekt mezi našimi soupeři, to je znát.

To sedí. Na internetu se nedávno tvoje jméno objevovalo v souvislosti, že jsi nejlepším kanonýrem celé soutěže.

Rád hraju útočně, nevím to teď úplně přesně, do statistik jsem se ještě nedíval, ale mám pocit, že jsem i nakonec skončil jako první nebo druhý nejlepší střelec. S tímto osobním výkonem jsem spokojený, vyloženě jsem nezvládl podle svých představ jen jedno utkání. Honza, můj týmový kolega, je jiný typ hráče. Takový nevyzpytatelný, jednou prohraje a podruhé sestřelí silného soupeře. Ale pro play off budeme muset potrénovat, protože případný třetí zápas série se hraje vždy ve dvojicích proti sobě a tam už budeme potřebovat s Honzou i nějakou souhru.

Jak vypadá trénink skutečných hokejistů, fanoušci zhruba vědí. Jak vypadá trénink gamerů, kteří hrají hokej na Playstationu?

Musíme najít nejprve společný čas, abychom se u konzolí sešli oba. A nejtěžší na tom bude to, že každý budeme najednou ovládat více hráčů. Podrobnosti k naší tréninkové strategii si však s dovolením nechám zatím pro sebe. Chceme soupeře překvapit.

Měli jsme v plánu pozvat tebe a Honzu na play off do Třince, chtěli jsme vás ve WERK ARENĚ představit našim fanouškům během některého ze zápasů, nakonec z toho z důvodu koronavirové pandemie sešlo. Jak moc tě to mrzí?

Mrzí mě to hodně, do Třince jsem se na skutečný hokej těšil, byl by to pro mě zážitek, protože jsem hrdý na to, že si mě vybral v draftu – a ještě navíc vůbec premiérovém – takový velkoklub a poslední extraligový mistr. Na druhou stranu celou situaci chápu, zdraví všech lidí je na prvním místě. Doufám, že se mi tento sen podaří splnit si někdy v budoucnu.

I Esport Hokejovou Ligu poznamenala pandemie, velké Grand Finále, které se mělo konat offline, tedy všichni postoupivší do vyřazovacích bojů se měli sejít na jednom místě, se nakonec neuskuteční v původním formátu.

Ano, to mě mrzí. Bylo by to to nejlepší možné vyvrcholení prvního ročníku celé ligy. Ale musíme respektovat aktuální zdravotní situaci, nic jiného nám nezbývá. Teď čekáme na pokyny organizátorů, jak bude vrchol naší sezony vypadat. Podle mých informací by mělo být definitivně o jeho podobě a termínu resp. termínech rozhodnuto v řádech dnů. Ale je jasné, že se to uskuteční pouze online, což je škoda. Na druhou stranu, nechci, ať to vyzní nějak hnusně, když na světě umírají lidé, nám – gamerům – pandemie koronaviru trochu pomohla. V době, kdy se nemůže hrát skutečný lední hokej, tak se musí lidé, kteří mají tento sport rádi a nechtějí se ho vzdát, dívat na nás, protože žádný jiný hokej se nehraje. Takže díky koronaviru cítíme větší zájem o gaming ze strany jednotlivých klubů anebo našich fanoušků, než jsme předpokládali.

Jak velký je ten zájem, dá se to nějak přiblížit?

Přibývají mi fanoušci na Instagramu, taky na Facebooku, když se nehraje skutečný lední hokej, tak se začala o toto odvětví zajímat i moje rodina, větší zájem registrujeme i na dalších sociálních sítích apod. Navíc mám dojem, že kvalita předváděné hry je lepší a lepší, a to mezi lidmi rezonuje, což jen dokládá, že jsme hokejový národ. Dokonce i chlapi, co chodili normálně do hospody na pivo, tak dneska koukají na moje zápasy a občas mi dají vědět, že koukali na Třinec a řeknou, že jsem hrál dobře.

Jaký je tedy komplexní dojem z premiérového ročníku Esport Hokeové Ligy, když pomineme výkony na ledě?

Můžeme být zatím spokojení. Myslím, že na úrovni Švédska, kde to zlákalo hodně lidí, to ještě není. Start byl ale dobrý. Bude také záležet v budoucnosti na podpoře samotných hokejových klubů, ale podle mě by to mělo mít budoucnost. Když to funguje ve Švédsku, Finsku anebo v zámoří, nevidím jediný důvod, proč by to nemělo fungovat také u nás.

A další, třeba i konkrétnější poznatky?

Tak peníze mi to nepřineslo (směje se – pozn. aut.) Přineslo mi to však fanoušky, kteří mi píšou, že mi drží palce, což přináší člověku další motivaci. Jsem rád, že jsem svými výsledky potvrdil, že patřím mezi špičku v hraní NHL 20 v Česku a že se mi potvrdila má domněnka, že jsem mohl být na únorovém draftu vybrán výrazně dřív, než se nakonec povedlo. Jsem zapálený člověk a jsem zvyklý dělat pro úspěch maximum, žiju tím, trénuju několik hodin denně, dávám do toho finance a občas kvůli tomu riskuju práci i rodinu (další smích – pozn. aut.) Řekněme, že žiju svůj sen, reprezentuju jeden z nejlepší klubů v zemi a jsem rád, že si mě Třinec vybral. Zvlášť, když u toho můžu být hned v první sezoně. Chtěl bych se svými výkony zařadit mezi stálice české scény a doufám, že si mě někdo, třeba i časem, všimne a že bych se mohl dopracovat v rámci gamingu třeba i k nějaké profesionální smlouvě. To by bylo nejvíc!