Shrnutí dorostenecké sezóny

30.04.2020 · Jakub Kotajny
Sezóna 2020/2021 již klepe na dveře, my si však pomocí krátkého ohlédnutí zrekapitulujeme sezónu třineckých dorostenců. V uplynulých týdnech jste mohli na sociálních sítích mládeže narazit na historická a statistická okénka, která navíc nyní doplňujeme právě tímto článkem.

PŘEDSEZÓNNÍ PŘÍPRAVA

Do přípravy vstoupili naši dorostenci na domácím President Cupu. Třinečtí mladíci pod Javorovým dokázali skolit Malmö, v ostatních zápasech skupiny však podlehli Karlovým Varům a ruskému Lokomotivu. Ve zápase skupiny o 5.-8. místo však znovu dokázali zvítězit, tentokrát v derby vyzráli na Vítkovice. Poslední utkání na tomto turnaji odehráli mladí Oceláři proti Rize, na kterou nestačili v prodloužení a nakonec tak obsadili šestou příčku.

Po nepříliš uspokojivém umístění před domácími fanoušky si však třinecký dorost spravil chuť na Ostrava Cupu, který ovládl po napínavém finále s domácími Vítkovicemi.

SKUPINA VÝCHOD

Do soutěže Třinec vstoupil prohrou se Šumperkem, z prohry se však mladí Oceláři rychle otřepali a hned o dva dny zdolali Vsetín v poměru 4:3. V září svěřenci Reného Muchy přidali ještě dvě výhry a do říjnových zápasů tak vstupovali s devíti body na svém kontě. Ani úvodní zápas desátého měsíce si však naši hokejisté dát nemohli, na ledě Vítkovic prohráli vysoko 2:10. Zbytek měsíce však již byl až na dvě zaváhání úspěšný. 3:2 dokázali naši dorostenci zdolat Přerov, o týden později v Šumperku oplatili Mladým Drakům porážku z úvodu soutěže. Další výhru si připsali na ledě Zlína, který dokázal vynulovat gólman Halouzka. Poslední výhru října si Oceláři připsali na Porubském ledě, kde dokázali zvítězit 3:4.

Listopad nabídl hned čtveřici atraktivních utkání. V úvodu měsíce se dorostenci po otočce ze stavu 1:2 na 3:2 radovali z tříbodového zisku v Olomouci, schlazení v podobě prohry s Vítkovicemi přišlo 16.11. a o pět dní později se vraceli mladí Oceláři s prázdnou z ledu Přerova. Skvělou otočku však předvedli opět v posledním zápase skupiny Východ, kde na domácím ledě přetlačili, tradičně silnou, Kometu Brno 5:4 a z pátého místa ve skupině tak dokráčeli do skupiny O pořadí v play-off.

SKUPINA O POŘADÍ V PLAY-OFF

Druhá fáze soutěže přinesla řadu výher, ale i porážek. Hned v úvodu skupiny Oceláři narazili na Mladou Boleslav, která v sezóně předváděla velice kvalitní výkony a na ledě bruslařů tak mladým Třinčanům pšenka nevykvetla. O den později si však třinecký celek pod Javorovým spravil chuť v zápase s Chomutovem, který zdolali 4:3 po prodloužení. Na další triumf si mladí Oceláři museli počkat dva týdny, na havlíčkobrodském ledě ale domácí porazili 4:1 a na zápas do Plzně tak vyráželi s vítězným duchem. Základní hrací doba vítěze zápasu neurčila a Plzeň tak dokázala využít domácího kluziště v prodloužení.

Leden byl opět jako na houpačce, po prohře s Hradcem Králové dokázali Oceláři porazit Kladno 4:3 a Karlovy Vary 5:3, stejným výsledkem však záhy prohráli s Libercem. Trip do Prahy začal vítězstvím 5:3 nad Slávií, druhé pražské S však již radost našich hochů nepřipustilo. V závěru měsíce ještě přišla prohra na ledě Boleslavi, 3:9.

Únor se nesl ve znamení domácích duelů, jen první zápas odehráli Oceláři na ledě Chomutova, odkud si do WERK ARENY přivezli cenné 3 body. Série domácích zápasů však dobře nezačala, na Litvínov třinečtí mladíci nestačili těsně 1:2 po prodloužení. Touha po vítězství však přispěla k demolici Dynama Pardubice 8:5 a následně i Havlíčkova Brodu 11:4. Po dvou vysokých výhrách však Ocelářům zvlhl střelný prach a přišly tři porážky.

S prázdnou odešel Třinec i z duelu s Libercem na začátku března, druhý zápas proti Karlovým Varům však skončil vítězstvím 5:4. Ve zbytku třetího měsíce roku 2020 měli ještě mladí Oceláři odehrát utkání se Slávií a Spartou, která však zhatila pandemie koronaviru. I přes několik zaváhání by se však třinečtí dorostenci dostali do play-off, jak by všechno dopadlo se již však nikdy nedozvíme.