Sezóna mladšího dorostu je u konce

12.03.2017 · Martina Sikorová
Rozhodující zápas Oceláři nezvládli a letošní sezóna pro ně skončila. Po bezgólové úvodní části se vedení ujal AZet, na tuto trefu ale našel odpověď Jonáš Peterek a o vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté.
ČF3, neděle 12.3.2017
Havířov
1:2sn
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 39. Peterek (Čmiel) - 23. Tomeček (Thiel, Grygar), rozh. nájezd Pavelek. Rozhodčí: Škach - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 305. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Kučera – Bulava, Mituchovič, Konderla, Srníček, Weber, Homola, Chovaniak – Králík, Čmiel, Kašpárek, Jurzyca, Matěj, Tobiáš Marguš, Mikler, Macháček, Peterek
Štipčák – Dabrowski, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák, Pavelek – Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Backa, Dufek, Pindel, Szturc, Byčkov, Čempel, Revaj

Rozhodující utkání začalo v pomalém tempu. V první vážnější šanci se ocitli hosté, Čempel se ovšem v mezikruží ke kotouči nedostal a k ohrožení Kučery nedošlo. Vzápětí si Oceláři zahráli v početní výhodě a po prudké ráně Tobiáše Marguše se hráči v bílých dresech natahovali po dorážce, zasáhnout kotouč se jim ale nepodařilo.

Následně si v pěti proti čtyřem zahráli havířovští dorostenci. Hosté během své výhody ujeli do přečíslení, z něj ale nezakončili přesně. Neúspěchem poté skončil také třinecký závar po nahození Webera a do kabin se šlo za vyrovnaného, bezgólového stavu.

Druhá dvacetiminutovka odstartovala třineckým přečíslením. Peterek to v něm vzal na sebe a Štipčák jeho ránu vyrazil nad branku. V čase 22:27 se tedy z úvodní trefy radovali hosté. Od modré čáry to zkusil Thiel, do této střely sáhl Daniel Tomeček a puk po jeho zásahu skončil v třinecké síti. O chvíli později mohli hosté svůj náskok upevnit, Čempel se ale v přečíslení čtyři na jednoho nerozhodl správně a Kučera jeho střelu vyrazil.

Závěr této části patřil Třinci. Oceláři postupně zvyšovali tlak a byť ještě proti střele Peterka vytáhl Štipčák povedený zákrok lapačkou, vzápětí havířovský gólman kapituloval. Čmiel natlačil puk do brankoviště, tam se z dorážky prosadil Jonáš Peterek a pouhých šestašedesát sekund před sirénou stanovil skóre na 1:1.

V třetí části dostali Oceláři k dispozici početní výhodu po faulu Čienčaly a během dvou minut vyslali na Štipčáka několik střel, cestu do sítě si ale nenašel jediný puk. V závěru této dvacetiminutovky dostal Třinec hosty pod tlak a havířovští trenéři museli sáhnout po oddechovém čase.

V desetiminutovém prodloužení se o vítězi nerozhodlo a ke slovu musely přijít samostatné nájezdy. V dovednostní loterii se prosadili pouze havířovští hráči a po úspěšném zakončení Vojtěcha Pavelka a Ondřeje Grygara mohli oslavit postup do semifinále. Naopak pro třinecké mladíky letošní sezóna skončila.