Šestibodový Michal Kovařčík: Napadalo mi to tam

27.03.2016 · Martina Sikorová
Páteční utkání proti Hradci Králové zvládli třinečtí junioři na výbornou, svému soupeři nadělili hned jedenáct branek a zařídili si tak vstupenku na závěrečný turnaj. Pod výrazné vítězství se nejvíce podepsal Michal Kovařčík, jenž během zápasu zkompletoval hattrick a k němu přidal tři asistence. Co po rozhodujícím čtvrtfinále prozradil střelec zápasu?

Do rozhodujícího zápasu vstoupili svěřenci trenéra Varadi parádně a během jediné minuty odskočili svému soupeři o dva góly. „Určitě to byl jeden z rozhodujících faktorů. Chtěli jsme dát první gól a nám se pak povedlo dát hned dva během minuty.“

Z dvoubrankového vedení se ale mladí Oceláři dlouho neradovali, Hradec vzápětí snížil a stejný kousek se hostům povedl také po gólu Jana Zahradníčka na 3:1. „První gól jsme dostali tak, že po střele jejich beka se puk odrazil od mantinelu hráči do prázdné brány. Druhý gól jsme pak dostali v oslabení. Těžko říct, jestli to byla nekoncentrovanost.“

Další dramatizaci už ale třinečtí junioři nepřipustili a zápas dovedli do vítězného konce. Výsledek 11:3 by však asi před začátkem utkání tipoval jen málokdo. „Tak vysoké vítězství asi nečekal nikdo. Hradec byl těžký soupeř, ale zdálo se mi, že po gólu na 5:2 se jim hra rozpadla a už se do toho zpátky nedostali.“

Pod výrazné vítězství Ocelářů se největší měrou podepsal zejména Michal Kovařčík. Třinecký útočník se do zápasových statistik zapsal hned šesti body, hattrickem a třemi asistencemi. „Když jsem byl v šanci, tak jsem ji využil, fakt mi to tam padalo. Zřejmě to bylo i tím, že Jašo (Lukáš Jašek) hrál celý zápas, protože hrát s ním, to je jedna báseň. Ale je jedno, kdo dával góly, všichni jsme chtěli vyhrát a každý pro to udělal maximum.“ Pamatoval si mladý forvard, kdy naposledy se mu střelecky tak dařilo? „Vím to přesně a bylo to zase s Lukášem Jaškem v lajně mladšího dorostu, kdy jsme porazili Kometu Úvoz Brno a já měl 2 góly a 4 nahrávky.“

A spolupráce s Lukášem Jaškem fungovala skvěle také ve čtvrtečním utkání, po ose Jašek - Michal Kovařčík padly hned čtyři góly. „S Jašem je to teď neskutečné, rozumíme si a umíme se najít. Je to jeden z nejlepších hráčů svého ročníku a každým zápasem to dává najevo. Je dobře, že nám to teď jde, hlavně ale, aby to vydrželo až do konce.“

Michal Kovařčík, Alex Pisarik a Lukáš Jašek po postupu

Pojďme si ještě připomenout gólové představení Michala Kovařčíka. Čas 9:40 a třinecký útočník posílá svůj tým do dvougólového vedení. „Ujeli jsme dva na jednoho s Jašem, dostal jsem parádní přihrávku a jel sám na gólmana, udělal jsem kličku do bekhendu a padlo to tam.“ Třicátá devátá minuta zápasu a po gólu Michala Kovařčíka vedou Oceláři již 5:2. „Na druhý gól mi znovu přihrál Jašo křížnou nahrávkou přes brankoviště. Já do toho jen plácnul a gólmanovi to projelo mezi nohama.“ Z poslední části bylo odehráno pouhých pět minut a na led po třetím gólu třineckého útočníka letí čepice. Hattrick. „Ten gól byl takový šťastný, Barťas mi přihrál v akci dva na jednoho a já mu chtěl vrátit do prázdné, puk mi ale přeskočil hokejku, gólmana to zmátlo a já to jen dal nahoru. Na mých gólech měli podíl všichni hráči na ledě, bez nich bych nedal nic.“

Třinečtí hokejisté tedy získali po vítězství 11:3 třetí, rozhodující bod a mohou se již chystat na závěrečný turnaj v Litoměřicích. „Budou tam velice kvalitní soupeři, doplnění hráči z extraligy. Bude to těžký turnaj, ale věřím, že máme na to, abychom se dostali až na vrchol.“

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary