Šestá výhra v řadě! Dorost doma přehrál Slavii

27.01.2023 · Rostislav Niedoba
Dorostenecké celky Ocelářů a Slavie dnes nastoupily k dalšímu utkání o body do tabulky o umístění v play-off. Třinečtí hokejisté potvrdili formu z posledního období a přidali na domácím ledě šestou výhru v řadě.
A6, pátek 27.1.2023
Slavia Praha
3:1
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 2. Hebar, 36. Pohludka (Mrtka, Urbánek), 60. Pohludka (Kubiesa, Solowski) – 47. Matějovský (Poletín, Pšenička). Rozhodčí: Novotná – Bezděk, Tvrdý. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC Oceláři Třinec: Heczko – Mrtka, Dravecký, Solowski, Holub, Ćmiel, Blaha – Urbánek, Hebar, Švančara, Mikula, Granečný, Sajdok, Rybnikár, Kubiesa, Pohludka
HC Slavia Praha: Bašta – Hubinka, Pšenička, Labuzík, Kubánek, Marek – Hlavička, Tittl, Němeček, Poletín, Filip, Chludil, Havlíček, Kucharčík, Matějovský, Grebeníček

Domácí hokejisté začali s velkou chutí, což se projevilo na rychlé změně skóre. Už v čase 1:16 otevřel gólový účet Andrej Hebar, když zamířil přesně pod horní tyčku. V první polovině úvodního dějství měli třinečtí hráči viditelně navrch, Slavia se dostávala do tempa trošku pomaleji. Nakonec si však taky vytvořila příležitosti, jenomže domácí brankář Denis Heczko byl v první dvacetiminutovce bezchybný. Hostům nepomohla ani minutu dlouhá přesilovka pět na tři na konci první třetiny.

Ani druhá část nebyla na góly zrovna bohatá. Podruhé v utkání dostali hosté výhodu dvou hráčů v poli, ale ani tentokrát ji nedokázali využít. Byli to naopak Oceláři, kteří dokázali v přesilovce udeřit. V čase 35:48 zvyšoval na rozdíl dvou branek kapitán domácích Šimon Pohludka. Po čtyřiceti minutách držel stále čisté konto domácí brankář Denis Heczko.

Aktivní nástup Slavie do třetí třetiny neměl dlouhého trvání, dlouho to vypadalo, že domácí budou mít průběh utkání zcela pod kontrolou. To však změnil jeden útočný výpad v sedmačtyřicáté minutě, kdy hosté snížili z hole Artura Matějovského. Přes veškerou snahu se jim už ale osud zápasu zvrátit nepodařilo. Do prázdné branky pečetil výhru Ocelářů za tři body druhým gólem v utkání Šimon Pohludka.