Servác Petrovský: Zázemí v Třinci patří mezi nejlepší

02.06.2020 · Šárka Kolková
Slovenský útočník SERVÁC PETROVSKÝ zažil u Ocelářů skvělý ročník. Patřil k nejproduktivnějším hráčům dorostu a dokonce dvakrát vstřelil hattrick. Od nové sezony bude nastupovat za juniory. Jak se mu líbí ve slovenské reprezentaci a co prozradil k President Cupu 2017?

Máš za sebou již několikátou sezonu v dresu Ocelářů, jak se za ní zpětně ohlížíš?

Myslím si, že to byla dobrá sezona, i když to tak v tabulce nevypadalo. Škoda, že ročník skončil těsně před tou hlavní částí. Věřili jsme, že v této fázi můžeme dojít daleko.

Byl jsi nejproduktivnějším hráčem týmu. Vstřelil jsi dva hattricky,v tomto směru to bylo asi povedené období, že?

Z mého pohledu to byl povedený ročník. Dařilo se mi dávat góly hlavně díky spoluhráčům, kteří mi pomáhali. Bez nich bych to nezvládl.

Jak se ti líbí zázemí a celkově v třineckém prostředí?

Zázemí v Třinci je úžasné a rozhodně patří mezi nejlepší v České republice. Nemůžu si na nic stěžovat.

Pocházíš z východu Slovenska, vracel ses kvůli pandemii domů a pokud ano, jak tvá cesta zpět probíhala?

Vracel jsem se domů. Cesta probíhala v klidu, stihl jsem dojet v pořádku domů. Na hranicích nebyly ještě žádné kontroly a nebyla karanténa.

Od nového ročníku bys měl hrát za juniory, jak se na to těšíš?

Moc se na to těším. Doufám, že budu patřit ke stabilním hráčům české nejvyšší soutěže juniorů.

Už v průběhu loňské dorostenecké sezony jsi nastoupil i v české nejvyšší soutěži juniorů. Jaká to pro tebe byla zkušenost?

Zápas v juniorce byl skvělý, byla to opravdu výborná zkušenost. Zjistil jsem, v čem jsou hlavní rozdíly mezi dorosteneckým a juniorským hokejem. Přišel jsem i na to, jak mám na sobě pracovat.

Kromě Třince ses objevil i ve slovenské reprezentaci. Jaké to bylo hrát za svou zemi?

Vždycky je to největší čest, když mohu obléknout slovenský dres. Utkání jsou na jiné úrovni než v lize, jsou o hodně kvalitnější. Navíc máme v reprezentaci skvělou partu.

Okamžik, na který nezapomeneš je President Cup 2017. Proč zrovna tento moment?

Byl to největší turnaj, který jsem do tohoto okamžiku hrál proti starším klukům. Zahrál jsem si i proti hráčům ze zahraničí. Na turnaji jsem se ale bohužel zranil tak, že na to jen tak nezapomenu.

Když se ohlédneme za minulostí, kvůli čemu ses rozhodl hrát hokej?

Když jsem měl tři roky, dostal jsem pod stromeček k Vánocům brusle. Šel jsem si je hned vyzkoušet. Zalíbilo se mi to tak, že jsem si vytvořil k hokeji vztah a zůstal u něj dodnes.

Jak se teď připravuješ na nový ročník?

Ze začátku jsem se připravoval individuálně, ale od minulého týdne už plně trénuji s týmem.

HC Motor České Budějovice