Sérii tří venkovních klání zahájíme v Liberci!

26.09.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Slezany v následujících období Tipsport extraligy čekají tři venkovní zápasy v řadě. Ten první se odehraje na ledě liberecké Tipsport arény, úvodní buly je naplánováno na nedělní šestnáctou hodinu. Potvrdí Oceláři výhru z derby a vrátí se domů se třemi body?

Bílí Tygři Liberec

Liberci se loňská sezóna vůbec nepovedla. Bílí Tygři zakončili základní část na jedenáctém místě, museli proto bojovat ve skupině play-out o vyhnutí se baráži. To se Severočechům povedlo, .

Vedení Liberce udělalo před sezónou v kabině pořádný průvan. Z týmu odešlo dvanáct hráčů, jmenovat můžeme Filippiho (Magnitogorsk), Bartka (K. Vary), Balaštíka (konec kariéry) či Gřegořka. Kolonka příchodů je poněkud skromnější. Pod Ještěd přišly čtyři nové tváře. Ze Slavie Jan Stránský, z finské Kalpy Michal Birner. Ze Švýcarska se do extraligy vrátil Michal Řepík, ze Skelleftey pak Martin Ševc.

Obměněný liberecký kádr si v úvodu sezóny vede slušně. V úvodním kole sice přišlo zaváhání v Brně, pak ale následovaly tři výhry a přesvědčivé vítězství 4:1 v CHL nad Linköpingem. Poslední kolo se ale svěřencům trenérů Filipa Pešána a Vladimíra Čermáka nepovedlo. Bílí Tygři prohráli v Mladé Boleslavi 1:3.

“Prožili jsme velmi dobrý vstup do utkání, vybojovali jsme dvě přesilové hry. Kdybychom vstřelili branku, soupeř by se musel trochu více otevřít a zápas by vypadal jinak. Cítíme lehkou křivdu. Měl být v náš prospěch odpískán samostatný nájezd, předčasně přerušená hra nás připravila o jinak regulérní branku. Bojovnost a nadšení domácího mužstva slavilo proti naší hře úspěch a pro soupeře to jsou zasloužené tři body,“ komentoval Filip Pešán nezdar na boleslavském ledě.

Poslední zápas Liberce:
25. září: BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Urban (Pacovský, Klimenta), 43. Jarůšek (Lenc, Trončinský), 58. Pacovský (Hyka) – 46. Bulíř (Radivojevič, Bakoš).

Sestava Liberce v posledním zápase: Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Vitásek, Výtisk, Plutnar, Ulrych – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Stránský – Špaček, Lakatoš, Jonák.

Ján Lašák dostává důvěru od trenérů ve všech zápasech, svého kolegu Marka Schwarze zatím do branky nepustil. Slovenský gólman zatím obdržel třináct branek, jeho úspěšnost zákroků činí 90,44%. FOTO: Jiří Princ (www.hcbilitygri.cz).

Z kabiny Ocelářů

Hráči s dráčkem na hrudi po dvou prohrách zabrali a v krajském derby získali tři body. Cestu za vítězstvím v duelu s Vítkovicemi táhl především Zbyněk Irgl, který svému mateřskému klubu vstřelil dvě branky a byl hvězdou utkání. Tři body posunuly Oceláře na páté místo tabulky, na vedoucí dvojici Sparta – Chomutov Slezané ztrácejí dva bodíky.

”Porazit doma Vítkovice, to je pokaždé cenný skalp. Pro oba týmy to bylo velmi těžké utkání z hlediska fyzické kondice. Oba jsme v šesti dnech sehrály čtyři těžké duely. I tak ten zápas byl velmi živý, hrálo se ve vysokém tempu. Myslím, že se bylo na co dívat. O našem vítězství rozhodly přesilové hry, za to jsem velmi rád,“ řekl Jiří Kalous po čtvrtečním derby.

V neděli se Slezané představí na ledě Liberce, tedy týmu, který je v tabulce na šestém místě. Oceláři mají k dobru jeden den volna, ten může hrát velkou roli. Hráče s dráčkem na hrudi čeká pátý duel v devíti dnech. „Jde o to, aby člověk dobře spal a jedl, což se snažím plnit. Když tyhle pravidla dodržujete, tělo pak lépe regeneruje,“ ví Zbyněk Irgl, jak v těchto hektických dnech optimálně zregenerovat tělo.

Poslední zápas Třince:
24. září: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Irgl (Hrňa), 29. Irgl (Dravecký), 42. Plíhal (Klepiš, Klesla) – 30. Vandas (Sloboda).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Klesla (C), Nosek, M. Doudera, Hrabal, Linhart, Adámek, L. Doudera, Foltýn – Orsava, Kreps, Hrňa – Dravecký, Polanský (A), Irgl – Rákos, Plíhal, Klepiš – Jašek, Matuš, Cienciala.

Zbyněk Irgl v posledním kole potvrdil pověst snajpra a dvěma góly potopil Vítkovice. Irgl se v třinecké tabulce střelců dotáhl na vedoucího Vladimíra Draveckého, bude stejně úspěšný i v Liberci? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Poslední duel Ocelářů s Bílými Tygry nabídl vyrovnanou partii. Hráči s dráčkem na hrudi vedli od třinácté minuty po trefě Polanského, hubené vedení dlouho držel skvěle chytající Hrubec. Liberci se povedlo srovnat v sedmé minutě závěrečné třetiny, svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi se ale nechtěli smířit s dělbou bodů. V závěrečné minutě se ke slovu opět dostal Polanský, který přisoudil Třinci tři body.

1. února 2015: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1 – 0:0).
Branky a nahrávky: 13. Polanský (Kreps), 60. Polanský (M. Doudera, Dravecký) – 47. Šimek (Radivojevič, Vampola).

O zápase

Hrací den: 6. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 27. září 2015, 16:00
Místo utkání: Tipsport aréna, Liberec