Semifinále pokračuje, proměníme mečbol?

03.04.2018 · Daniel Ježek
Semifinálová série v úterním podvečeru napíše svou čtvrtou kapitolu. Oceláři podruhé ve svém chrámu přivítají hradecký Mountfield, hráči s drakem na hrudi budou útočit na postup do finále! Utkání startuje v 17 hodin, nenechte si jej ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem úterního čtvrtého semifinálového duelu mezi Oceláři a Hradcem je společnost Eni Austria GmbH, odštěpný závod Praha

Série je rozehrána parádně. Oceláři zvítězili i ve třetím semifinálovém duelu a již v úterý mohou celou sérii ukončit a potvrdit postup do finálového boje o Masarykův pohár. Hráči s drakem na hrudi si za třetí výhrou šli hned od úvodního buly. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny v prvních šesti minutách nasázeli tři branky a de facto rozhodli o osudu utkání. Výchozí pozice Ocelářů pro čtvrté klání nemohla být lepší.

Po vyrovnaném čtvrtfinále s Pardubicemi zatím jde o velice jednoznačnou záležitost. Tým kapitána Lukáše Krajíčka svého soka zatím nepustil k ničemu, Oceláři si skvělými výkony dokráčeli již ke třem výhrám. Poslední krok bývá nejtěžší, společně to ale určitě zvládneme! Čtvrté utkání ve WERK ARENĚ startuje v 17 hodin, přijďte nás podpořit!

Milan Doudera: Věřím, že to ukončíme!

Tři gólové nahrávky, třetí zápas ti sedl neskutečně. Super večer, že?
Bylo to parádní hned od začátku. Dali jsme tři góly v prvních šesti minutách, to se pak hraje úplně jinak. Hradec jsme úplně spražili. Nahrávky mi docela fungovaly, někdy to ale bylo i o štěstí. Utkání sedlo celému týmu, já jen vylétl.

Dá se natrénovat přehled, kterým na ledě oplýváš?
Založení hodně trénujeme na tréninku. Víme o sobě, víme, co chceme hrát. Já osobně vím, kam si útočníci najíždějí, co jim vyhovuje, kam jim dát puk. Jsme na sebe zvyklí z tréninku a snažíme se to přenést do zápasu.

Co říkáš na čtvrtou lajnu bratří Kovařčíkových s Davidem Ciencialou?
Hrají suprově, neskutečně nám pomáhají. Jsou živí, soupeřům berou velké množství sil. Teď dostali větší ice-time, hodně si věří, jsou silní na puku. Pro soupeře to je určitě těžké proti nim hrát, navíc mají neskutečnou formu.

Hrajete na šest beků, jak jsi na tom fyzicky?
Mě osobně se hraje lépe, když jsem na ledě častěji. Každý hráč má rád, když hraje častěji. Rychleji se dostane do tempa, hraje se mu lépe, než když jen vysedává na střídačce. My na šest beků hrajeme celou sezónu, takhle nám to vyhovuje a jsme na to zvyklí.

Získali jste mečbol, co očekáváš od čtvrtého zápasu?
Na to se nesmíme koukat, pořád nám chybí jedno vítězství. Musíme hrát stejně, jako v předchozích zápasech. Pokusíme se na ně vlétnout hned od začátku a tím je dorazit. Doufám, že dáme první gól, ten nám hodně pomáhá.

Nepůsobí na tebe hráči soupeře odevzdaně?
Je to hodně o psychice, když v šesté minutě prohráváte 0:3, tým to posune hodně dolů. Naopak my byli nahoře, v tomhle to je určitě těžké. Musíme do toho jít s pokorou, nesmíme si myslet, že už máme hotovo. Budeme do nich bušit hned od začátku, já věřím, že tam něco spadne a ukončíme to.

Dosavadní zápasy série

29. března 2018: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 46. R. Pavlík (Graňák, Zigo) – 2. Cienciala (Krajíček, Polanský), 34. Polanský (Svačina, Matyáš), 38. Cienciala (O. Kovařčík, Krajíček), 60. Doudera.

30. března 2018: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Džerinš (Kukumberg) – 5. Svačina (Roth, Linhart), 19. Hrňa (Svačina, Roth).

2. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
3. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 5. O. Kovařčík (M. Doudera, Polanský), 6. Adamský (Polanský), 27. Marcinko (J. Petružálek, M. Doudera), 39. Cienciala (O. Kovařčík, M. Doudera) – 22. Cingel (Džeriņš, Gregorc).

O zápase

Hrací den: 4. semifinále Generali play-off