Sedmáci vybojovali na Ostravských hrách bronz

28.08.2019 · Dominik Stošek
O víkendu se naši sedmáci pod vedením Miroslava Macháčka a Jana Barny zúčastnili Ostravských her, které se konaly v Porubě. Na turnaji, jehož iniciátorem je David Moravec, který mimo jiné strávil dvě sezóny v barvách Ocelářů, jsme mohli vidět krom těch českých a slovenských týmů také lotyšský celek Pardaugava Riga anebo výběr New Yorku.

Turnaj měl pouze jednu skupinu, která se skládala z šesti týmů. Zápasy se hrály formou třetina rovná se zápas (hrály se ale pouze dvě třetiny) + dodatkové prodloužení o jeden bod, které se však nehrálo formou kdo dá gól vyhrál, ale kdo bude mít lepší skóre vyhrál (pokud v prodloužení nikdo neskóroval, šlo se do samostatných nájezdů). Souboj každý s každým se neodehrával. Podle pořadí ve skupině se poté play-off hrálo o první, třetí a páté místo (první s druhým, třetí se čtvrtým apd.) zápasem, který trval dvě třetiny (pokud se nerozhodlo po dvou třetinách, následovalo prodloužení o zlatý gól, popřípadě samostatné nájezdy).

Mladíci s drakem na hrudi si nejprve zahráli proti lotyšskému celku Pardaugava Riga, kterému nedovolili vstřelit ani branku a vyhráli jak dvě třetiny, tak i dodatkové prodloužení. Dále změřili síly se Slovanem Bratislava, se kterým odehráli velmi vyrovnanou partii, avšak ztroskotali na koncovce a museli zkousnout porážku jak ve dvou třetinách, tak i v dodatkovém prodloužení. Poslední zápas odehráli proti výběru New Yorku, kterému dovolili pouze jednou skórovat a zaslouženě vyhráli dvě třetiny i prodloužení.

Po odehrání základní skupiny se Oceláři umístili na třetí pozici, kterou však neměli jistou a museli ji potvrdit v zápase o třetí místo se čtvrtou Porubou. Mladí Oceláři především díky skvělé první třetině zápas ovládli a mohli se radovat ze zisku bronzových medailí.

Výsledky Ocelářů na turnaji:

Skupina:

HC Oceláři Třinec – Pardaugava Riga (9:0, 5:0, 3:0), HC Oceláři Třinec – HC Slovan Bratislava (0:2, 0:1, 0:2), HC Oceláři Třinec – výběr New Yorku (2:1, 3:0, 3:0)

Souboj o třetí místo:

HC Oceláři Třinec – HC RT Torax Poruba 6:3

Hodnocení trenéra Miroslava Macháčka:

"Pro nás měl turnaj význam v tom, že jsme hráli proti úplně jiným mužstvům, než se kterými se potkáváme celou sezónu. Měli jsme možnost změřit síly se Slováky, Lotyši i výběrem New Yorku, takže z tohoto pohledu bych to bral pozitivně. Musím však říct, že jsem byl maličko zklamán z výkonu Rigy. Odehráli jsme kvalitní utkání se Slovanem i souboj o třetí místo s Porubou. Co se týče umístění, tak nechci říct, že to byl úspěch či naopak neúspěch, beru to jako takovou zlatou střední cestu. Na turnaj jsme nejeli proto, abychom tam museli všechny zápasy vyhrát, spíše abych viděl moje hráče v nějakých těžších utkáních, pozoroval jejich chování atd. Po téhle stránce si myslím, že turnaj splnil svůj účel."