Šedivý po další výhře: Viditelné slabiny nevnímám, vše do sebe zapadá

21.11.2021 · Patrik Czepiec
Roztavit soupeře jako železnou rudu, upevnit vedoucí postavení v tabulce a připsat si další tři body. To je už několik utkání mantra Ocelářů. Třinecká výkonnost budí obdiv. Za uplynulých 13 zápasů si slezský celek vysloužil 12 výher v řádné hrací době, padl jedinkrát. V neděli přinesly svou oběť Karlovy Vary. Jízdu za výsledkem 5:2 odšpuntoval Ondrej Šedivý.

Nachomýtl se před brankou a dokonale zužitkoval povedenou přihrávku slovenského kolegy Vladimíra Draveckého. V osmé minutě nastartoval Šedivý další třineckou krasojízdu, která se přesto neobešla bez komplikací.

„Od začátku jsme byli nachystaní a takticky jsme zápas zvládli skvěle. Tedy až na ten konec, kdy jsme dostali dva slepené góly. Jinak jsme po celý zbytek utkání byli lepší,“ zhodnotil průběh rodák z Bohumína.

Oceláři si v duelu vybudovali náskok čtyř branek, jenže Vondráček s Mikúšem vykřesali naději. Energie rázem sahala po velké stíhací jízdě. Odpor Karlových Varů pak zlomil druhým zářezem v utkání Andrej Nestrašil.

„Byl to výpadek, ale pak jsme skvěle ubránili oslabení a přidali gól na 5:2. Po utkání tak mohla zaznít naše tradiční oslavná písnička Pošta od Lacka Angyala. Takový milý slovenský chlapec ze Superstar,“ pobavil Šedivý novináře.

Máme velkou radost

Důležitou roli na západě Čech sehrál také Martin Růžička. I když se tentokrát sám gólově neprosadil, na střeleckém účtu Třince se podepsal dvěma přesnými pasy.

„Je to skvělý hráč, rozdílový. Má touhu jít do toho pokaždé naplno,“ chválí Šedivý. „Určitě je velice platný, body dělá. Má v sobě vítěznou povahu. I když jde jen o bago, chce být úspěšný. Pak to vnese i do zápasu.“

Dvaatřicetiletý veterán se zkušenostmi z EBEL, který si letos musel prokousat cestu do hlavního týmu z partnerského Frýdku-Místku, zároveň připomněl vedoucí postavení mužstva z WERK ARENY. Třízápasový výlet po venkovních kluzištích chtějí Oceláři zakončit se ziskem devíti bodů, ve čtvrtek potkají Zlín.

„Je tu stoprocentní koncentrace na každé střídání. Po dnešním utkání mají všichni velkou radost. Liberec i Karlovy Vary jsou kvalitní týmy, o to víc nás těší, že máme šest bodů,“ míní Šedivý. „Momentálně nevidím žádnou slabinu. Všichni se snaží plnit daný systém, vše do sebe zapadá. Člověk musí jít na led s čistou hlavou, navázat na to, co bylo úspěšné a co tým zdobí celou sezonu.“

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno