Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Se šesti góly by se už mělo vyhrávat, smál se Radek Bonk

23.10.2009 · Martin Stebel
V divokou přestřelku se proměnil duel mezi Zlínem a Třincem. Většinu zápasu tahali za kratší konec Oceláři, ale v konečném resumé se mohli smát. Svého soka zdolali 6:4 a vyhoupli se na první místo extraligové tabulky. Po návratu ze zámoří a krátké ruské epizodě se premiérové trefy dočkal Radek Bonk. U burácející šatny si našel čas a ochotně odpovídal hloučku žurnalistů.

Radku, ve Zlíně jsi kdysi působil. Byl pro tebe dnešní zápas v tomhle směru pikantnější?

Ani ne. Normální utkání. Potřebovali jsme vyhrát, lhostejno jaký soupeř. Pro diváky to byl velmi zajímavý, atraktivní zápas. Ve Zlíně byla vždy parádní atmosféra. Nám přijelo dost fanoušků, kteří byli hodně slyšet. Byl to záživný hokej. Je super, že s dobrým koncem pro nás.

Třinec opět potvrdil pověst nejútočnějšího týmu ligy. Šest branek je výborná bilance. V čem tkví to ofenzivní kouzlo?

(směje se) Na šest gólu by se mělo vyhrávat skoro vždy. Na druhou stranu čtyři inkasované góly, to je taky solidní porce. V obraně musíme hrát lépe. Než jsem přijal nabídku Třince, tak jsem věděl, že kluci mají jeden z nejlepších útoků v lize. Měl jsem vědomí ofenzivního potenciálu mužstva. Jsem rád, že v tomhle pokračujeme.

Krom jedné asistence jsi zaznamenal i gól, který pečetil konečný stav...

Hlavní je naše výhra. Dal jsem poslední gól, což byla pojistka. Samozřejmě jsem rád za tuhle branku. Konec zápasu jsme mohli díky tomu odehrát ve větším klidu. Jak už jsem ale říkal, hlavně ať to šlape mužstvu. Moje body jsou docela vedlejší.

Pro vývoj zápasu byl podstatný váš vstup do druhé třetiny, kdy jste velmi rychle otočili skóre ve svůj prospěch...

V šatně bylo řečeno, že musíme zabrat. První třetina nebyla z naší strany nějak špatná, ale nepadlo tam nic. V té druhé jsme si vytvořili tlak a otočili stav. Pak zase ztratili náskok. Hrál se hokej nahoru dolů. Docela slušně nám zachytal gólman. Je výborné, že jsme to dotáhli do vítězného konce.

Měl jsi dnes v hledišti hodně známých a rodiny?

Je to tak. Měl jsem tady dnes maminku a několik svých kamarádů. Věřte mi, že je velmi příjemné po tak dlouhé době hrát zase doma. Na každý zápas dorazí nějaký známý či kamarád. Je to fajn pocit, když mě mohou vidět hrát na vlastní oči. V neděli máme doma další důležitý zápas s Vary. Dnes si užijeme výhru, trochu odpočineme a pozítří zase hurá do práce.

V dlani držíš ledové kaštany, které ti před chvilkou věnovala máma. Je tahle čokoládová prémie tvou oblíbenou sladkostí?

(směje se) Máma se nikdy nezmění. Ví co mám rád. Vždy když dorazím, tak má pro mě nějakou sladkost. I když ví, že si to mohu koupit, tak přesto na mě pamatuje.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec