Šancí bylo hodně, smutní Martin Růžička

19.01.2018 · Daniel Ježek
Oceláři v pátečním podvečeru zavítali do Plzně, kde se utkali s lídrem extraligové tabulky. Hráči s drakem na hrudi měli fantastický vstup do zápasu, již ve třetí minutě se prosadil Martin Růžička. Slezané měli i další šance ke skórování, ty ale nevyužili a ze tří bodů se radovali domácí.

Druhý zápas v Plzni, druhá těsná prohra. Mrzí hodně?
“Mrzí to hodně. Myslím si, že šancí na góly jsme měli mnohem víc, než jaké je finální skóre. Dali jsme ale pouze jednu branku a na to se v Plzni vyhrává velmi těžce.“

Měl jsi pro dnešní zápas větší motivaci v souvislosti s nominací na olympiádu?
„Nominace už je za mnou. Mrzí to hodně a asi i dlouho bude. Já měl motivaci jako v každém jiném zápase. Chci pomoci týmu k vítězství.“

Jak bys popsal svou branku?
„Vláďa Roth mě výborně našel a já jel sám na branku. Trošku jsem přemýšlel co udělat, nakonec jsem to zkusil na lapačku a vyšlo to.“

Čím to, že Plzeň vyhrála o jeden gól?
„Dali dva góly. My ale měli šance to úplně v klidu vyhrát za tři body, i proti jejich dvěma trefám.“

Byl největší oporou domácích brankář?
„Jejich brankář chytal dobře, Plzeň je ale celkově velmi dobrý mančaft. Především po taktické stránce. Hrají pospolu, nevynechají jediný souboj. Jsou takoví dotěrní, těžko se proti nim hraje a prosazuje. My ty šance ale měli, bohužel to tam nepadlo.“

Jak jsi viděl situaci, která předcházela vyloučení Draveckého?
"Těžko se k tomu vyjadřovat, to musí posoudit jiní."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary