S Plzní o návrat na vítěznou vlnu

29.01.2022 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Čtrnáct utkání zbývá Ocelářům do konce dlouhodobé části letošní sezony, lídr extraligové tabulky odkrojí další duel na vlastním ledě. Slezané v neděli přivítají plzeňskou Škodovku, se kterou zatím mají negativní bilanci dvou porážek a jedné výhry. Utkání startuje v 15 hodin, budou se po šedesáti minutách radovat Třinečtí?

Sponzorem nedělního utkání čtyřicátého sedmého kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Plzní je společnost MDOK Šperka, s.r.o.

HC Škoda Plzeň

Indiáni v základní části podávají docela nevyrovnané výkony. Plzeň si dokáže vypracovat sérii několika vítězných mačů v řadě, zároveň je ale schopná zapsat více porážek za sebou. Aktuálně Západočeši střídají vítězné duely s těmi prohranými, kdy zvítězili nad Kladnem a Motorem, prohráli pak s Karlovými Vary a Dynamem. Předtím však Plzeňští nezvládli čtyři duely v řadě. V tabulce zatím Plzeň drží čtvrtou příčku, páté Vítkovice ale ztrácí jen dva body a navíc odehrály o dva zápasy méně.

V posledním kole indiáni na svém ledě přivítali pardubické Dynamo. Plzeň byla velice blízko k vítězství, tři inkasované branky v poslední části ale poslaly duel do prodloužení, ve kterém rozhodl pardubický Camara. „Celkově musíme být zklamaní s bodem. Chtěli jsme vyhrát, byli jsme výborně připravení. V prvních dvou třetinách to bylo vidět, měli jsme rozhodnout. Minimálně čtyřbrankový rozdíl tam měl být. Poslední dobou nastřelujeme tyče nějak často. Nicméně i 2:0 by mělo stačit na to, aby ta třetí třetina vypadala jinak. Dostali jsme rychlý gól a pak byla naše hra o ničem,“ hodnotil trenér Miloš Říha duel s Pardubicemi.

Produktivitu Plzně zatím vede Michal Bulíř. Zkušený útočník ve čtyřiceti třech zápasech zaznamenal sedmačtyřicet bodů (23+24). Druhým v pořadí pak je obránce Peter Čerešňák s sedmatřiceti kanadskými body. Čerešňák je zároveň nejproduktivnějším bekem soutěže. V brance více prostoru dostává Miroslav Svoboda, v osmadvaceti zápasech Svoboda zapsal úspěšnost ve výši 91,94 %.

Poslední utkání Plzně

27. 1. 2021: HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice 3:4 pp. (1:0, 1:0, 1:3 – 0:1)
Branky a nahrávky:
20. F. Přikryl (Bulíř, F. Suchý), 25. Bulíř (F. Suchý), 57. L. Kaňák (M. Lang) – 41. Camara (D. Robertson, R. Kousal), 46. D. Robertson (Cienciala, Poulíček), 51. Cienciala (Košťálek, J. Mikuš), 63. Camara.
Sestava Plzně v posledním utkání: Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, J. Holý, Budík, J. Kindl (C), Kremláček – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – F. Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Dzierkals, Mertl, M. Lang – M. Marcel, G. Thorell, J. Dufek.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v posledním kole přišli o svou šňůru výher, stále však pokračuje série utkání, ve kterých Slezané bodovali. Hráči s drakem na prsou zapsali alespoň jeden bod v posledních pěti kolech, s jednadevadesáti získanými body pak drží pohodlný náskok na čele extraligové tabulky. Druhý Hradec Králové se sice o dva body přiblížil, Oceláři stále vedou o šest bodů.

“Dvě třetiny byly hodně živelné, dělali jsme věci, které jsme nikdy nedělali, jako třeba špatná střídání. Kluci nebyli soustředění a byli za to potrestaní. Ale vyplynulo to ze hry, ze zápalu, v jakém jsou. Samozřejmě by se to nemělo stávat. Na druhou stranu musím říct, že za stavu 2:0 a 3:1 kluci nic nezabalili. Až v poslední třetině už to byla hra, kterou jsme chtěli a kterou běžně předvádíme,“ hodnotil Marek Zadina poslední utkání.

Třinecké hokejisty v neděli čeká souboj se čtvrtou Škodou Plzeň, hráči s drakem na prsou budou chtít se Západočechy srovnat letošní bilanci na dvě výhry a dvě prohry. Všechny dosavadní souboje vždy skončily jednobrankovým rozdílem, celkem v soubojích dvou ofenzivně laděných celků padlo třináct branek. Vrátí se Oceláři zpět na vítěznou vlnu?

Poslední utkání Ocelářů

28. 1. 2021: HC Motor České Budějovice – HC Oceláři Třinec 5:4 pp. (2:1, 2:2, 0:1 – 1:0)
9. Vondrka (Beránek, Hanzl), 12. Koláček (Chlubna, Percy), 22. Hanzl (Pech, Štencel), 35. Hanzl (Percy, Štencel), 65. Valský (Štencel, Pech) – 17. Hrňa (Růžička, Doudera), 29. Růžička (Doudera, Vrána), 31. Chmielewski (TS), 43. Roman (Dravecký).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Mazanec – Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Adámek – Daňo, Vrána, Růžička – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Nestrašil, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Dravecký – Kofroň.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba soupeři utkali před měsícem a půl. Oceláři podlehli Plzni výsledkem 2:3, přestože značnou část zápasu ovládali. Smolný duel orámovalo pět tyček, rozhodující trefu Petera Čerešňáka propustil Ondřej Kacetl mezi betony. Rána z poslední minuty na něj letěla z obranného pásma Škody. Nepomohly ani dva góly Tomáše Kundrátka nebo 300. extraligový bod Erika Hrni.

12. 12. 2021: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
37. Kundrátek (Hrňa, Dravecký), 41. Kundrátek (Hrňa) - 24. Mertl (Bulíř, Čerešňák), 43. Bulíř (Dufek), 60. Čerešňák (Mertl).

Umístění v tabulce 1. 4.
Bilance v TELH 42 zápasů, 26-4-5-7, skóre 138:90, 91 bodů 43 zápasů, 18-4-7-14, skóre 136:124, 69 bodů
Bilance doma/venku 22 zápasů, 13-4-2-3, skóre 73:37, 49 bodů 21 zápasů, 6-2-4-9, skóre 60:67, 26 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 5-2-1-2, skóre 39:31, 20 bodů 10 zápasů, 2-1-2-5, skóre 31:35, 10 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 prohra 1 prohra
Vzájemná bilance (v základní části) 107 zápasů, 44-10-2-6-45, skóre 309:320 (50% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – doma 53 zápasů, 29-6-0-3-15, skóre 174:124 (64% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 40 (17+23) Michal Bulíř 47 (23+24)
Nejlepší střelec Martin Růžička 17 Michal Bulíř 23
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 23 Peter Čerešňák 31
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 19 (9+10) Peter Čerešňák 37 (6+31)
Nejtrestanější hráč David Musil 35 David Jiříček 49
Nejlepší v +/- Tomáš Kundrátek +13 Lukáš Kaňák +13
Vítězné góly Martin Růžička, Tomáš Kundrátek oba 5 Michal Bulíř, Ludwig Blomstrand oba 4
Góly v přesilovce Martin Růžička 10 Michal Bulíř, Ludwig Blomstrand oba 8
Body v přesilovce Martin Růžička 24 (10+14) Peter Čerešňák 22 (2+20)
Góly v oslabení Patrik Hrehorčák 2 Tomáš Mertl, Filip Suchý oba 1
Nejvíc gólů v nájezdech Pavel Matěj 100 % (2 proměněné ze 2), Martin Růžička 33 % (2 ze 6) Michal Bulíř 100 % (1 proměněný z 1), Tomáš Mertl 33 % (1 ze 3)
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Ondřej Kacetl 83 % (5 neproměněných ze 6) Dominik Pavlát 56 % (5 neproměněných z 9)
Nejvíce střel na branku Martin Růžička 125 Michal Bulíř 156
Nejvíce času na ledě Milan Doudera 22:06 Peter Čerešňák 23:28
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 31,13 % / 47 / 1. 22,11 % / 42 / 4.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 82,07 % / 3 / 5. 88,67 % / 2 / 1.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 363 / 5. 390 / 9.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 1088 / 1. 666 / 13.