Růžička: Šli jsme na led s tím, že vyhrajeme

30.12.2022 · Adam Sušovský
Mistrovský rok 2022 zakončili Oceláři vítězně, na svém ledě přestříleli Liberec vysoko 6:3. A potvrdili své postavení mezi třemi nejlepšími týmy soutěže, dvěma góly se pod to podepsal také kapitán Martin Růžička, který potvrdil roli nejproduktivnějšího hráče soutěže. "Neřeším, zajímají mě body a ty máme," řekl Růžička.

Jak bys zhodnotil celý zápas?

Dali jsme šest gólů a na to bychom měli vždycky vyhrát. Zase jsme tam dělali voloviny, o kterých si říkáme pořád, že bychom je dělat neměli. Ale vyšlo nám to, vyhráli jsme a jsme rádi za tři body.

Co říkáš na divokou třetí třetinu, ve které padlo celkem šest branek?

Dvě třetiny to bylo dneska takové... Nemastné, neslané. Pomohl nám hodně gól na 2:1 na konci druhé třetiny, v té třetí už nám tam pak spadlo všechno, čeho jsme se dotkli.

A ty sám jsi dal dva góly.

To ale vůbec neřeším, mě zajímají výhry.

S čím jste za stavu 2:1 šli do třetí třetiny?

Řekli jsme si, že jdeme na led vyhrát zápas. Že nebudeme dělat voloviny a budeme hrát tak, ať dnes vyhrajem.

Když se ještě vrátíme ke tvým dvěma gólům: Ten první byla hodně zvláštní teč. Je to důkaz, že střelec ví, kam se má postavit?

To bych neřekl. To tam člověk jen tak projede... Vůbec to nemá pod kontrolou. Já sám nevím, jak jsem ten gól dal. Musím se ještě podívat na video.

Na 4:1 jsi zvyšoval tvým klasickým způsobem, tvrdou střelou z kruhu. Na ledě jsi ale v tu chvíli neměl být, vzešlo to z chaosu při střídání, že?

Marko Daňo odjížděl střídat a najednou všichni řvali, že na ledě chybí jedno křídlo. Já stál u dvířek, tak jsem tam skočil a povedlo se nám to. Pak jsme se s Vladimírem Draveckým smáli, že už jsme spolu něco odehráli a že jsme tou kombinací zase zavzpomínali na staré časy.

Chtěli jste dnes vyhrát za každou cenu a odčinit ztrátu z Kladna?

Samozřejmě. Ten zápas tam nás mrzel, nebyl vůbec dobrý. Chtěli jsme to odčinit a odčinili.

Říkáš, že neřešíš body a góly. Ale jsi nejproduktivnější hráč i nejlepší střelec soutěže...

V mých letech překvapení, nebo co k tomu říct? Je to pěkné... Ale já to fakt neřeším. Uvidíme na konci sezony, jak to dopadne.

HC Motor České Budějovice