Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Rostislav Marosz: Za výhru můžeme poděkovat Šimonovi

09.11.2016 · Martin Stebel
KARLOVY VARY - Tento hráč jednoduše musí bavit každého, kdo preferuje nápaditý hokej plný nečekaných řešení! ROSTISLAV MAROSZ během středečního souboje znovu naplno ukázal, že v těchto dnech má vynikající formu a zaslouženě dostává od trenérů poměrně vysoký ice-time. Gólem plus asistencí pomohl skolit svého loňského zaměstnavatele a vydatně tak přispěl k triumfu Ocelářů.

Rosťo, vítězství určitě těší, ale přiznejme si to, výkon Ocelářů byl po větší část utkání, diplomaticky řečeno, poněkud dietní...

Bylo to hrozně těžké utkání. Vary byly dvě třetiny lepším týmem, domácí dobře bruslili, my jsme neměli prakticky žádné šance. Chtěli jsme hrát od začátku aktivně, ale Vary měly lepší pohyb a my jsme se jim nedokázali vyrovnat. Domácí byli všude o krok dřív, neměli jsme na nic čas. Proti takovému soupeři se hraje vždy těžko.

Začátkem třetí třetiny jsi byl autorem rozdílové branky. Jak vypadala trefa optikou střelce?

V přesilovce jsem dostal docela hodně prostoru, zkusil jsem nabruslit do pásma, povedla se mi protisměrná klička do středu hřiště a naštěstí to tam spadlo.

Na trestné lavici v té době seděl Radim Matuš, který je zde v rámci hostování. Stačili jste si něco říct?

Až když jsme se po zápase na ledě loučili, tak jsem mu děkoval, že nás zvedl (směje se). Udělali jsme si z toho trošku srandu. Radima mi bylo trochu líto, ale takový už je hokej.

Byl jsi na ledě i při druhé brance Martina Růžičky. Tahle nahrávka opravdu "měla oči".

Z obrany mi dal pěknou nahrávku Vláďa Roth, viděl jsem Růžu, jak si nabruslil do útoku, zkusil jsem tvrdší nahrávku, aby to nezachytil bek soupeře. Růža to udělal krásně. Byl to nesmírně důležitý gól, kterým jsme asi definitivně zlomili odpor Varů.

Minulou sezonu jsi hrál právě tady ve Varech. Jaké jsou vzpomínky?

Byl to zajímavý rok, jsem za tu zkušenost rád. Mám tady stále spoustu kamarádů, před zápasem proběhlo nějaké hecování, ale raději bych to nerozváděl. Za výhru možná budu muset do kabiny něco donést. Pokladník týmu Bambus (Daniel Rákos) mě určitě zinkasuje.

Už je to trochu ohraná písnička, ale další bezvadný výkon podal Šimon Hrubec. Teď už asi málokdo pochybuje o jeho oprávněnosti nominace do národního týmu...

Šimon teď předvádí neskutečné zákroky, jen díky jeho výkonům se nám daří vyhrávat. Troufám si tvrdit, že polovina všech bodů, které se nám zatím povedlo získat, je hlavně jeho zásluhou. Už to bylo řečeno několikrát, ale zase to musím zopakovat, Šimon nám letos neskutečně pomáhá, klobouk dolů před jeho fazónou!

V pátek vás doma čeká mistrovský Liberec, který neměl dobrý vstup do sezony, ale nyní se herně i výsledkově zvedá. Procházka růžovou zahradou to tedy nebude, dá se předpokládat těžká šichta.

Pokud bychom podali výkon, jak tomu bylo ve Varech, nemuselo by to dobře dopadnout. Herně to dnes bylo z naší strany slabší, ale musíme přihlédnout k bojovnému soupeři, který nám nedal nic zadarmo. Zítra si lehce odpočineme, potom pořádně potrénujeme. V pátek musíme ukázat daleko lepší hru a urvat další body.