Rok 2016 začneme doma, přijede Hradec!

04.01.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláře v pátém dni roku 2016 čeká další extraligový duel. WERK ARENA uvidí dohrávku třiatřicátého kola, pod Javorový zavítá hradecký Mountfield. Hráči s dráčkem na hrudi budou v úterý chtít napravit těsnou porážku z libereckého ledu a opět naskočit na vítěznou vlnu. Začínáme v 17:00!

Sponzorem úterního utkání s Hracem Králové je pan Josef Krenželok, prodej železničního materiálu.

Mountfield Hradec Králové

Mountfield v této sezóně zatím střídá lepší výkony s těmi horšími. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Tomáše Martince a Michala Tvrdíka střídají vítězné série s těmi nepovedenými, v tabulce se ale po celou sezónu drží v jejich horních patrech. Hradec zakončil loňský rok domácí výhrou proti brněnské Kometě, ta přišla po dvou prohraných zápasech v Liberci a Spartě.

“První třetinu jsme měli ve své moci, ale myslím, že jsme se tím uspokojili. Kometa samozřejmě taky změnila hru a ve druhé třetině se hra přelévala nahoru dolů. Začali jsme víc myslet do útoku a na to, abychom dali gól, než abychom bránili. Kometu jsme pouštěli do šancí. Vítězství je víceméně dost šťastné,“ řekl Vladimír Kýhos po výhře nad Kometou.

”Vyhrát zápas na konci roku je super a měli bychom v tom pokračovat. Na Spartě jsme nehráli dobře a utkání prohráli. Řekli jsme si, že chceme navázat na třetí třetinu, kterou jsme vyhráli, a to se nám podařilo,“ řekl obránce Zdeněk Čáp pro klubový web. Marodka Mountfieldu čítá pět jmen, jmenovitě obránci Vydarený a Frühauf, v útočných řadách pak chybí Beránek, Courchaine a Pavlík.

Poslední zápas Hradce Králové:
30. prosince 2015: Mountfield HK – HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Dej (Pláněk, Vydarený), 57. Dej (Bednář) – 41. Hruška (H. Zohorna).

Sestava Hradce Králové v posledním zápase: Svoboda – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Jank – Kudrna, Knotek, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Köhler, Švagrovský, Kopta.

Těsnou výhru nad Kometou Mountfieldu dvěma trefami zajistil Rastislav Dej. Sedmadvacetiletý útočník dvěma góly zaokrouhlil svou bilanci tref na číslo 10. FOTO: Jan Čech (www.mountfieldhk.cz).

Z kabiny Ocelářů

Poslední zápas kalendářního roku 2015 svěřencům trenérů Jiřího Dopity a Reného Muchy nevyšel dle představ. Těžký souboj na ledě extraligového lídra z Liberce byl velmi vyrovnaný, hráči s dráčkem na hrudi se nakonec domů vraceli bez bodů po těsné prohře 1:3. Po nedělních šesti duelech třiatřicátého kola Oceláři klesli na desátou pozici, na devátý Zlín ztrácejí jeden bod. Oba soupeři mají odehrán stejný počet klání.

”Pro nás je sice negativní, že nemáme z tohoto utkání žádný bod, ale pozitivní je, že ten zápas byl z mého pohledu po celou dobu vyrovnaný. A minimálně bod jsme si určitě zasloužili, ale takový je hokej. S výkonem týmu jsme však spokojeni,“ hodnotil Jiří Dopita duel na libereckém ledě.

”My jsme hráli do těla a myslím si, že to bylo oboustranné. Bylo to skoro jako zápas v play-off, mělo to grády a divákům se to muselo líbit,“ přidal Šimon Hrubec svůj pohled na poslední duel. Slezané tak budou v prvním duelu nového roku chtít navázat na dobrý týmový výkon a opět naskočit na vítěznou vlnu. Trenérům budou pro úterní klání k dispozici útočníci Zbyněk Irgl a Marcel Hossa, mimo hru stále zůstávají zranění Kamil Kreps a Daniel Rákos. Marek Růžička nemůže hrát z důvodu disciplinárního trestu.

Poslední zápas Třince:
30. prosince 2015: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Birner (Vampola), 34. Šimek (Radivojevič, Krenželok), 60. Valský – 16. Adamský (Kopecký).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, D. Nosek, Galvas, Roth, Hrabal, Slovák, L. Doudera, Klesla – Dravecký, Žejdl, Svačina – Tybor, Polanský, Jašek – Adamský, Plíhal, Kopecký – Matuš, Marek Růžička, Rufer.

Naskočit do extraligového kolotoče může opět po dvou zápasech obránce Milan Doudera. Reprezentační bek si odpykal dvouzápasový trest za seknutí Marcinka, v úterý bude trenérům opět k dispozici. Absence ve dvou duelech se v Douderově případě promítla nejvíce do Radegast indexu, ve kterém klesl na čtvrtou pozici. Stále ale patří mezi nejlepší beky extraligy. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Dvacáté kolo nabídlo zatím poslední měření sil mezi oběma soupeři, dějištěm byla třinecká WERK ARENA. Zápas s Hradcem Králové byl dlouho bezbrankový, prvním střelcem se v polovině druhé třetiny stal Adam Rufer. Oceláři drželi jednobrankové vedení, Mountfieldu se ale povedlo srovnat a dvě vteřiny před koncem prodloužení rozhodnout o své výhře.

15. listopadu 2015: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 1:2 prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1).
Branky a nahrávky: 28. Rufer (Linhart, Plíhal) – 53. Kukumberg (Bednář), 65. Knotek (Šimánek).

O zápase

Hrací den: 33. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: úterý, 5. ledna 2016, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec