Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Říkali jsme si, že už je čas konečně venku vyhrát, culí se Vladimír Roth

03.10.2019 · Martin Stebel
Tohle je starý dobrý Roťák! Řekli si možná fanoušci třineckého hokeje během druhého letošního měření sil mezi Vítkovicemi a Oceláři. Hostující zadák dvakrát vypustil svou klasickou tvrdou pumelici a zaznamenal dva góly. Zcela po zásluze tak VLADIMÍR ROTH převzal ocenění pro nejlepšího hráče na straně vítězů.

To byla pořádná divočina, že?

Je to pravda, takto jsme si to nepředstavovali. Ulétli jsme na dva tři góly, ale místo, abychom to zklidnili a hráli v pohodě, tak jsme jim vždycky nabídli nějaké kontaktní góly. Máme prostě na čem pořád pracovat. Je začátek sezony a sami dobře víme, že ještě tomu něco chybí.

Povedly se ti dva góly z prakticky stejného místa...

Snažíme se ty přesilovky neustále pilovat, protože víme, že rozhodují zápasy. I Vítkovice v nich daly dva góly, takže to bylo padesát na padesát. Jsme rádi, že nám to tam v přesilovkách zatím padá. Věřím, že v tom budeme pokračovat.

Znovu jste drželi poměrně pohodlný náskok a také tentokrát to bylo v závěru docela drama...

Není to nikdy příjemné. Když jsme dali na 5:2, tak jsem už začal myslet, že ten závěr bude trošku v klidu a že s takovým mužstvem, jaké máme, si to pohlídáme. Ale dostali jsme takový gól negól a dostali Vítkovice do hry. Nechci říkat, že jsme polevili. Ani si nemyslím, že bychom nebyli plně koncentrovaní, ale vždycky tam Vítkovicím něco spadlo. Ty góly byly takové divné. Nechci říct, že by si je domácí nezasloužili, ale občas se jim povedly šťastné branky. Tohle by se nám stávat nemělo, musíme udržet plnou koncentraci až do konce.

Je to první letošní výhra na ledě rivala. Cítíte úlevu?

Před zápasem jsme si říkali, že už potřebujeme venku sebrat nějaké body. Minulý rok se nám tam celkem dařilo. Letos jsme to nějak nemohli nastartovat, takže jsme rádi, že jsme poprvé venku vyhráli. Teď už bychom mohli sbírat body častěji, kvalitu na to máme. Věřím tomu.