Repríza loňského finále za tři body!

08.10.2016 · Martina Sikorová
Proti Spartě šli junioři do vedení již v deváté minutě, kdy se dělovkou od modré prosadil obránce Radzienciak. Hosté poté sice obrátili zápas na svou stranu, poslední slovo ale měli Oceláři, jenž třemi góly rozhodli o svém vítězství.
12.kolo, sobota 8.10.2016
Sparta Praha
4:2
MINI WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 0:0, 3:1  Branky a nahrávky: 9. G. Radzienciak (Mach), 48. Flok (Janiczek, Lacka), 53. Kofroň (Hladonik), 59. Hrehorčák (Imrich) - 16. M. Jandus (Svoboda), 44. Jaššo (Mrkvička). Rozhodčí: Fiedler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 142. Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Loubal – Hrachovský, Janiczek, Bartko, G. Radzienciak, J. Adámek, Haman, Imrich – Stuchlík, Plitko, Mach, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Kvasnica, Irgl, Hladonik, Lacka, Kalus
Wolf – M. Jandus, Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Sedliský – T. Jandus, Svoboda, Seniov, Jaššo, Maršoun, Kulda, Pejchal, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar

Repríza loňského finále juniorské extraligy nabídla od samého počátku zápas ve vysokém tempu. Už po pětadvaceti sekundách mohl gólový účet otevřít David Kofroň, jenž se ocitl zcela sám před sparťanskou brankou, vymíchat Wolfa se mu ovšem nepodařilo.

Vzápětí slavili hosté, tato radost ale neměla příliš dlouhého trvání, jelikož gól nemohl být uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Následně zahrozil obránce Grzegorz Radzienciak, po jehož ráně se puk odrazil nad sparťanskou klec a poté orazítkoval horní tyč.

Zhruba o půl minutu později už se ovšem třinecký obránce dočkal. V početní výhodě putoval kotouč po vyhraném vhazování na modrou čáru, kde se do něj opřel Grzegorz Radzienciak a přesně namířenou ránou vymetl všechny pavučinky v pravém růžku hostující branky.

Za Spartu mohl odpovědět Martin Svoboda, jenž zůstal nehlídaný před třineckou brankou, hráč s desítkou na dresu se ovšem ani nedostal k zakončení, jelikož mu puk utekl.

O pár minut později už se ale Pražené dočkali. Po menším závaru doklepl puk do poloodkryté klece Martin Jandus a po úvodní části tak odcházeli týmy do kabin za vyrovnaného stavu.

Také vstup do prostřední dvacetiminutovky vyšel lépe Ocelářům. Už po necelé minutě pálil z první Jan Hladonik, hostující gólman se ale ve své brance přesunul včas a radovat se následně nemohl ani Lukáš Irgl, jenž neuspěl z těžké pozice před brankou.

Poté nevedla ke gólu ani krátká přesilovka pět na tři, během které si sice svěřenci trenéra Varadi vytvořili menší závar, proměnit jej ovšem nedokázali a po druhé části tedy zůstalo skóre vyrovnané.

Naopak začátek poslední části byl v režii Sparty. Mladíci v rudých dresech si ve dvaačtyřicáté minutě vytvořili obrovský závar, výborný Loubal ovšem zabránil kotouči v cesta do své sítě.

O chvíli později už ovšem třinecký brankář kapituloval. Tobiáš Mrkvička pouze přiťukl puk na hůl Romana Jašša a hráč s třináctkou na dresu se z mezikruží nemýlil.

Vzápětí se za hlavu chytal Tomáš Jandus. Hostující útočník si sice v brejku vymíchal Loubala, poté ovšem trestuhodně přestřelil. Nedáš? Ve většině případech dostaneš a to se stalo také tentokrát.

Na opačné straně se k vyraženému kotouči dostal jako první Adam Flok, jenž z mezikruží dostal puk za záda Wolfa a podruhé v dnešním utkání tak bylo srovnáno.

Krátce nato už třinecké mužstvo vedlo. Jan Hladonik při hře ve čtyřech na obou stranách nasměroval puk do brankoviště, odkud jej do sítě uklidil David Kofroň a na domácí střídačce tak bylo rázem mnohem veseleji.

Za Spartu se snažil odpovědět Daniel Seniov, jenž ale ze své individuální akce nakonec poslal puk pouze napříč brankovištěm. Nakonec tedy museli hostující trenéři sáhnout po hře bez brankáře, v níž ovšem fauloval Vojtěch Kulda.

Místo sparťanské power play tedy následovala třinecká přesilovka, v níž Oceláři definitivně rozhodli o svém vítězství, to když po nahození Ondřeje Imricha propasíroval puk do sítě Patrik Hrehorčák.