Realizační tým Ocelářů rozšíří Aleš Krátoška

09.06.2021 · Tisková zpráva
Oceláři zahájili suchou přípravu na další sezonu s novou tváří. Asistentem hlavního trenéra Václava Varadi se stal šestačtyřicetiletý Aleš Krátoška. Oba tak navážou na spolupráci u mládežnických reprezentačních výběrů ČR U19 a U20.

Oceláři posilují svůj stávající trenérský štáb o Aleše Krátošku, který naposledy působil v Hradci Králové na pozici hlavního trenéra juniorů Mountfield HK. Na východě Čech skončil na konci dubna rodák z Jižních Čech mimo jiné z rodinných důvodů. “Naštěstí se vše vyvíjí dobře a já se mohl začít porozhlížet po něčem novém. V tu chvíli mi zavolal nejdříve Václav Varaďa a poté i sportovní ředitel Honza Peterek, se kterým jsem i něco odehrál,” připomněl Krátoška také svou extraligovou minulost v pozici hráče.

„Opravdu si toho zájmu ze strany Ocelářů velice vážím a těším se na novou kapitolu v mém životě. Jsem tu proto, abych klubu pomohl udržet se tam, kam se za ta léta vypracoval,” dodal majitel kompletní sbírky medailí z nejvyšší české soutěže.

V Třinci se tak oživí spolupráce, která začala už v roce 2016 u reprezentační devatenáctky a pokračovala až do domácího mistrovství světa juniorů v roce 2019. „Aleš je velmi zkušený trenér, kterého velmi dobře znám a vím, jak pracuje a co od něj čekat. Cítím a věřím, že naší organizaci může hodně pomoci,” uvedl k příchodu nového asistenta hlavní trenér Václav Varaďa.

Aleš Krátoška působil pod Bílou věží od sezony 2014/15 mimo jiné v pozici šéfa tamní hokejové akademie. Během té doby dovedl východočeské juniory do nejvyšší soutěže. V sezonách 2018-2020 pak působil jako asistent u extraligového týmu, který se probojoval až do finále Ligy mistrů.

Sportovní ředitel Jan Peterek o Aleši Krátoškovi:

Aleš Krátoška je kvalitní trenér a bývalý výborný útočník. Jako trenér má dlouholeté zkušenosti jak z dospělého, tak i z mládežnického hokeje. Věřím, že společně s asistentem Markem Zadinou a trenérem brankářů Jaroslavem Kamešem pomůžou Vencovi Varaďovi v nadcházející náročné sezoně.

Vážím si, že Aleš projevil zájem vypomáhat ve volném čase v naší akademii s rozvojem individuálních dovedností mladých talentovaných hokejistů. Rádi jeho zkušenosti využijeme.

Realizační tým Ocelářů Třinec:

Václav Varaďa, šéftrenér organizace, hlavní trenér

Marek Zadina, asistent trenéra

Aleš Krátoška, asistent trenéra

Jaroslav Kameš, vedoucí týmu, trenér brankářů

Dalibor Pail, videokouč

Marek Gryc, kondiční trenér