Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Radek Bonk: Musíme se perfektně připravit na play-off!

07.03.2014 · Martin Stebel
Seriál s názvem Tipsport extraliga napsal v pátečním večeru svou poslední epizodu. Regionální měření sil dopadlo lépe pro nositelé ocelového draka na hrudi, kteří hokejisty s rytířem Vítkem přetlačili 3:1. V press zóně Werk arény tentokrát dostal prostor kapitán Radek Bonk. Řeč se točila mimo jiné na téma vyhlídek pro nadcházející vyřazovací boje.

Radku, jedenáctá výhra v řadě na domácím ledě. Před startem play-off určitě dobrá zpráva, že na ploše Werk arény jste mimořádně silní...

Hrajeme dobře nejen doma, věříme si. Je to výsledek celoroční práce. Věřili jsme i ve chvíli, kdy nám to nešlo. Stále jsme dřeli a postupem času se to projevilo i ve výsledcích.

Ve druhé třetině jste málem ztratili Šimona Hrubce, který byl dosti nešetrně sražen k ledu Janem Káňou...

Přiznám se, že jsem celou situaci neviděl. Zrovna jsem seděl na střídačce, proto nevím, jestli ten kluk šel po puku, anebo ho trefil schválně. Nemohu k tomu nic říct, na vlastní oči jsem to neviděl. Šimon je tvrdý chlap, určitě se otřepe. Pokud by chyběl, byla by to velká škoda, ale naštěstí je v pořádku.
Sledovali jste alespoň po očku vývoj na ledě dosud druhé Plzně?

Průběžné stavy z ostatních stadionů jsme nesledovali. Dnešní zápas jsme určitě chtěli vyhrát, protože to byla poslední prověrka před play-off. Cíl je splněn. Druhé místo je krásné, když si uvědomíme, že před dvěma měsíci jsme byli někde okolo desáté příčky. Základní část končí úspěchem, teď se musíme perfektně připravit na play-off!

Nosíte v hlavě nějaké přání ohledně čtvrtfinálového soupeře? Není vyloučeno, že to budou znovu Vítkovice...

Ve čtvrtfinále si už soupeře nevybereme. Našim cílem jsou nejvyšší mety, pokud chceme úspěch, musíme porazit kohokoliv. Pokud to budou Vítkovice, bude to zase výborné derby. Soupeře opravdu neřešíme. Pokud chceš být nejlepší v lize, musíš porazit každého. Každý tým do toho půjde po hlavě a všechny zápasy budou těžké.

Druhé místo je pozitivní také v tom, že favorizovanou Spartu byste potkali až v eventuálním finále...

Takhle dlouho dopředu nemůže uvažovat. Nyní se budeme pilně připravovat na čtvrtfinále. Cesta do finále je daleká, čeká nás hodně práce. Teď si na pár dní odfrkneme a potom už budeme tvrdě pracovat!