Radek Bonk posilou Ocelářů!

08.10.2009 · Michal Samiec
Oceláři hlásí pro svůj útok posilu zvučného jména. Kádr momentálně pátého týmu O2 extraligy posílí rodák z Krnova, hráč, který oblékal dres řady zámořských týmů, ale také svého staronového zaměstnavatele, RADEK BONK. V novém působišti se představí poprvé již v zítřejším zápase proti Slavii Praha.
Třiatřicetiletý hokejista odehrál ve své kariéře pod Javorovým již 27 zápasů ročníku 2004/2005, který byl pro fanoušky české extraligy tak výjimečný výlukou v NHL a koncentrací hvězd světového formátu. Bonk zbytek pro třinecké velmi neúspěšné sezóny tehdy odehrál ve Zlíně.

Radek Bonk ve Zlíně začínal své působení v dospělém hokeji v sezóně 1992/93. Následně hrál v IHL za tým z Las Vegas, v prvním ročníku za mořem si připsal dokonce 218 trestných minut! Pověsti zlého muže se ale rychle zbavil a za mořem upoutával pozornost svým hokejovým uměním. V roce 1994 byl draftován Ottawou Senators jako třetí v pořadí a již ve svých osmnácti letech si zahrál nejlepší hokejovou soutěž světa. V úvodní sezóně si připsal tři branky, v té druhé jich bylo již šestnáct.

V hlavním městě Kanady působil dlouhých deset sezón až do výluky. Pouze v ročníku 1999/2000 si střihl tři zápasy v drese Pardubic. Po lock-outu se nevrátil do mužstva Senátorů, ale usadil se ve frankofonní části Kanady, když dostal nabídku hrát za montrealské Canadiens. Po dvou sezónách ale opět změnil barvy a vydal se na své prozatím poslední zámořské angažmá. Hrál ve městě country, v americkém Nashvillu. Letos na jaře tam své účinkování po dvou sezónách ukončil.

V létě se krnovský rodák nechal zlákat poprvé v životě jiným než zámořským nebo českým angažmá. Posílil tým KHL Lokomotiv Jaroslavl a stal se tak spoluhráčem Josefa Vašíčka, Zbyňka Irgla nebo Richarda Zedníka. V sedmi zápasech si připsal dva body za dvě asistence a šest trestných minut. Od 8. října 2009 je hráčem Ocelářů Třinec.

foto: canadiens.nhl.com