REPORT: Vyřazovací boje President Cupu 2017

05.08.2017 · Daniel Ježek
President Cup 2017 má za sebou druhý hrací den, již známe dvojice, které si to v neděli rozdají o konečné příčky. Vyvrcholením turnaje bude finálový duel, ve kterém se budou domácí Oceláři snažit zdolat dosud nepokořené CSKA Moskva!

Dinamo Minsk - Energie Karlovy Vary

Sobotní odpoledne v Mini WERK ARENĚ patřilo zápasům o umístění. Do prvního nastoupil běloruský Minsk a Energie Karlovy Vary. Utkání se stalo jednoznačnou záležitostí, Dinamo zvítězilo 5:0 a postoupilo do boje o celkovou pátou příčku. Západočeši si v neděli zahrají duel o sedmé místo.

CSKA Moskva - Dinamo Riga

Velká WERK ARENA zase hostila semifinálové duely. První klání obstaraly celky CSKA Moskva a Dinamo Riga. Moskvané, kteří v součtu s předchozími dvěma ročníky prohráli jen jednou, propluli zápasem v suverénním stylu. Lotyšský klub držel krok jen do první přestávky, CSKA v prostřední periodě přidalo tři branky a bylo rozhodnuto. Celkové skóre se zastavilo na hodnotě 6:0. CSKA si tak podruhé zahraje o President Cup!

Sparta Praha - Slovan Bratislava

Druhý duel o umístění proti sobě svedl pražskou Spartu a bratislavský Slovan. Zápas začal ve vysokém tempu, během úvodní dvacetiminutovky padly čtyři banky. Skóre bylo až do poslední třetiny vyrovnané, v závěrečné dvacetiminutovce se dvakrát prosadila Sparta, která si tak s Minskem zahraje o celkové páté místo.

Oceláři Třinec - Vítkovice Ridera

Druhé semifinále nabídlo derby krajských rivalů. Hostitelé turnaje vstoupili do duelu s Vítkovicemi s prohrou proti CSKA v zádech, v zápase, ve kterém je k výhře tlačila početná skupina fanoušků, to ale na třineckých mladících nebylo vůbec znát! Oceláři postupně navyšovali své vedení, v poslední třetině jej stvrdili třemi trefami a po výhře 6:1 podruhé postoupili do finále President Cupu! Stejně, jako před dvěma roky, se v závěrečném duelu turnaje utkají s CSKA Moskva!