REPORT: Dopolední program President Cupu 2017

04.08.2017 · Daniel Ježek
President Cup 2017 má za sebou dopolední program prvního hracího dne. V obou arénách byly odehrány dva zápasy, celkem tedy čtyři duely. V úvodních zápasech byli úspěšní Oceláři, CSKA, Energie a Vítkovice.

Slovan Bratislava - Energie Karlovy Vary

Turnaj zahájil duel slovenského celku proti týmu ze západu Čech. Klání v mini WERK ARENĚ nabídlo velmi vyrovnaný průběh, o vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Slovan šel do vedení jako první, Denis Kober tečoval pobídku Lukáše Lipianského. Energetici se svou odpovědí přispěchali v úvodní minutě prostřední periody, když Tomáš Bílek dorazil do sítě pokus Robina Sapouška. V nájezdech pak vítěznou trefu zaznamenal Josef Blecha

Oceláři Třinec - Dinamo Minsk

Úvodní duel skupiny WERK ARENA obstaralo měření sil domácích Ocelářů s běloruským Minskem. Diváci ve velké třinecké hale viděli pět branek, po šedesáti minutách mohli oslavit těsnou výhru Slezanů. O první branku duelu se v osmnácté minutě postaral Nico Geidl, který zároveň v poslední minutě klání rozhodl o výhře Ocelářů. Minsku se v prostřední části povedlo trefami Ilji Žura a Maxima Slabkova otočit vývoj klání, s odpovědí ale rychle přispěchal Lukáš Králík.

"Měli jsme výborný vstup do utkání, bohužel potom jsme trochu polevili. Naštěstí ve třetí třetině jsme se zvedli a před koncem se nám podařilo skórovat. U mantinelu výborně zapracoval Pavel Matěj, krásně mi předložil puk a stačilo už jen trefit branku. Z osobního hlediska dobrý zápas, ale je to práce celého týmu, doufám, že to takhle bude pokračovat. Máme ve skupině těžké soupeře, ale povedl se nám skvělý vstup a doufám, že takhle to bude pokračovat. Favoritem je CSKA, ale klidně je můžeme překvapit. Jsem v Třinci nováčkem a myslím, že za tyhle dva góly budu muset klukům něco dobrého přinést," usmíval se Nico Geidl, autor dvou branek.

Vítkovice Ridera - Dinamo Riga

Druhý duel hraný v mini WERK ARENĚ, byl opět velmi vyrovnaný. Vítkovičtí se s Rigou dlouho přetahovali o vedení, ostravský tým nakonec o své výhře rozhodl až v závěrečné periodě. Dinamo přitom v polovině zápasu, po brankách Vitolinše a Krustinše, vedlo 2:1, Vítkovice ale odpověděly dvěma brankami v rozmezí dvou minut, kdy brankáře Dinama překonali Krška a Macha. Ostravanům se v závěru povedlo odskočit na rozdíl dvou branek, Krulinš ale svým druhým gólem vrátil Rize naději. Tu definitivně zlomil trefou do prázdné branky Kubík.

Sparta Praha - CSKA Moskva

Největší favorit turnaje CSKA Moskva vstoupil do President Cupu jednoznačnou výhrou nad Spartou Praha. Moskvané se do vedení dostali již v první minutě, do první přestávky přidali ještě jednu trefu. Sparta v prostřední dvacetiminutovce korigovala gólem Hamary, CSKA ale v poslední dvacetiminutovce trefami Šamšurina a Šujdina dalo výsledku konečnou podobu 5:1.