První mečbol servírujeme dnes v 18:10. Chceme to ukončit, zní z kabiny Ocelářů!

09.04.2011 · Adam Sušovský
Třinecká mašina pádí za zlatem. K vytyčenému cíli ji zbývá jedno vítězství. Série tří finálových mečbolů začíná Ocelářům již dnes. V 18:10 se představí znovu na ledě Vítkovic. Utkání můžete sledovat na kanále ČT 4 i společně s fanoušky na projekci ve Werk aréně!

Až nečekaně "snadně" se rýsuje finálová série mezi Třincem a Vítkovicemi. Oceláři s regionálním rivalem doposud neměli slitování a ovládli všechny tři duely. Mistrovský titul tak můžou získat v nejkratším možném čase. Pokud svěřenci trenérů Marka a Kopřivy uspějí už dnes, zažije město na úpatí Beskyd bujarou noc.

"Snadné to určitě nebylo, ale jsme za to vedení rádi. Je to velký krok k úspěchu, ale poslední zápas bývá nejtěžší. Vyhrát poslední utkání nebude nic lehkého, Vítkovice od dneška hrají o život a půjdou do toho po hlavě," řekl před čtvrtou bitvou série s respektem kapitán Ocelářů Radek Bonk.

Do karet Třince může hrát i statistické okénko. V historii českých soutěží se ještě žádnému týmu nepovedlo otočit sérii ze stavu 0:3. Zkušený borec ovšem ví, že ani dlouhodobé poznatky před dalšími zápasy série nemusí nic znamenat.

"Sice se to nikomu nikdy nepovedlo, ale statistiky nás nezajímají. Můžou vyhrát jeden zápas, chytnout slinu a vše může být úplně jinak. Viděli jste to už v našem semifinále se Slavii. Prohrávali jsme 1:3 na zápasy a devadesát devět procent lidí nás odepsalo," upozornil Bonk.

"Zatím není nic hotového. Budeme hrát jako první zápas série. Chybí nám jeden krok, do kterého musíme dát všechno. Dřeli jsme celý rok, abychom dostali tým tam, kde teď je. Celá parta v kabině si to určitě zaslouží. Jen je třeba dotáhnout dobře rozehranou sérii do úspěšného konce," uzavřel povídání třinecký lídr.

Čtvrté utkání série je na programu dnes, tedy v sobotu 9. dubna od 18:10 na ledě ostravské ČEZ Arény. Utkání můžete sledovat na kanálu ČT 4 Sport, popřípadě v textové podobě na webu onlajny.cz.

Sledovat zápas můžete také společně s třineckými fanoušky. Utkání totiž bude přenášeno na LCD panelech přímo ve Werk aréně. Třinecký zimák otevírá brány v 18:00, připraveno je i občerstvení. Budťe u toho!