První derby sezóny! Oceláři v pátek hostí Vítkovice!

18.09.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Čtvrté kolo přinese hokejovým fanouškům lahůdku v podobě dalšího ocelářského derby. Od pátečních sedmnácti hodin se ve WERK ARENĚ utkají Oceláři s Vítkovicemi. Třinecká aréna pro tento duel hlásí vyprodáno, utkání tak bude mít bouřlivou kulisu. Kdo se bude radovat z vítězství?

Sponzorem pátečního utkání s Vítkovicemi je společnost Rovakotan, s.r.o.

Kolotoč Tipsport extraligy se naplno rozjel, páteční čtvrté kolo přinese hned dvě hokejová derby. Poprvé v nové sezóně se proti sobě postaví ocelářské celky - domácí Oceláři na ledě WERK ARENY přivítají Vítkovice. Zápas je beznadějně vyprodaný, můžeme tedy očekávat velmi bouřlivou kulisu. Během tohoto zápasu navíc Radegast, oficiální pivo extraligy, provede měření hlučnosti. Pojďme tedy Oceláře pořádně povzbudit a pomoci jim v honbě za dalšími extraligovými body!

HC Vítkovice Steel

Vítkovičtí loňskou sezónu zakončili ve čtvrtfinále, když, coby postoupivší tým z předkola, narazili na vítěze základní části Spartu. Té Ostravané podlehli 1:4. Kádr Vítkovic se po sezóně hodně obměnil, z týmu odešlo pět hráčů – čtyři obránci a jeden útočník. Celek rytíře Vítka opustil třeba bek Michal Barinka, který zvolil angažmá ve Spartě, či Tomáš Kudělka, který své štěstí zkouší ve finské lize.

Kolonka příchody pak u Ostravanů ukazuje čtyři nová jména. Jsou jimi obránci Peter Čerešňák a extřinecký Lukáš Zíb, který do Vítkovic přišel necelé dva týdny před startem soutěže. Ofenzivní řady pak posílil Patrik Zdráhal, který předtím působil v zámoří, a také Rostislav Olesz. Ten zatím nedostal nabídku z NHL, v úvodu sezóny proto pomáhá svému mateřskému klubu.

Lehce obměněný kádr Vítkovic zatím v prvních třech kolech dokázal nastřádat šest bodů. Po úvodní porážce s Mountfieldem dokázali Ostravané vyhrát na ledě Karlových Varů. V posledním kole pak v ČEZ aréně přivítali Kometu, tu porazili 3:1. „Začátek byl vyrovnaný. Ale od půlky zápasu jsme na ně vletěli a zavřeli je v pásmu. Měli jsme bohužel spoustu šancí, které jsme neproměnili. V třetí třetině to bylo znovu vyrovnané, ale v celém utkání jsme byli malinko důraznější v koncovce, což po hráčích chceme. Vyplatilo se nám to při druhém gólu,“ řekl po výhře nad Brnem asistent trenéra Roman Šimíček.

Vítkovičtí tak v tabulce drží šestou příčku, na vedoucí dvojici Litvínov – Třinec ztrácí jeden bod. V případě úspěchu na ledě WERK ARENY se tak na Oceláře mohou dotáhnout.“Třinec má silný tým plný skvělých hráčů, velkých osobností. My ale víme, že můžeme i s takovým týmem hrát a uděláme vše pro to, abychom po zápase byli spokojení jak s výkonem, tak s výsledkem,“ řekl pro klubový web trenér Vítkovic Peter Oremus.

Poslední zápas Vítkovic:
16. září: HC Vítkovice Steel – HC Kometa Brno 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Káňa J. (Čerešňák), 44. Húževka (Burger), 59. Čerešňák (Strapáč, Káňa J.) – 57. Hruška (Ton, Kuboš)

Sestava Litvínova v posledním zápase: Dolejš – Stehlík, Šenkeřík, L. Kovář, Zíb, Klok, Čerešňák, Štencel – Húževka, Burger, Olesz – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Němec, J. Káňa – Strapáč, Hlinka, Vandas – Zdráhal.

Pro Lukáše Zíba bude mít první derby nové sezóny zvláštní náboj. Sedmatřicetiletý zadák se vrátí na led WERK ARENY, tentokráte ale v soupeřově dresu. FOTO: Jan Čech (Karlovarský deník).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v posledním kole zavítali na led Litvínova, diváci na Zimním stadionu Ivana Hlinky viděli souboj třetího týmu tabulky s jejím lídrem. Vyrovnaný duel se branky dočkal až v poslední periodě, na obou stranách padly shodně dva góly. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, v nájezdech pak byli lepší domácí hráči, Slezané se domů vrátili s jedním bodem.

“Oba týmy hrály na vítězství a v základní hrací době byla remíza zasloužená. Šance byly na obou stranách. V prodloužení se scénář opakoval, mohli jsme rozhodnout jak my, tak Litvínov. Pokud v nájezdech nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát. Pro nás je škoda, že jsme nevyhráli, protože jsme vedli 2:0,“ řekl po zápase asistent trenéra Václav Varaďa.

Hráči s dráčkem na prsou se teď koncentrují na nadcházející derby s Vítkovicemi. „Těším se. Derby je pokaždé hodně vyhecované, přijde hodně lidí, mám tyhle zápasy rád. Vítkovice vstoupily do sezony taky docela dobře, proto čekám kvalitní souboj. Je to vždy trochu jiný zápas, emoce jsou na vyšší úrovni. Hlavně lidé na tribunách to hodně prožívají. Naši fanoušci budou chtít vidět výhru, doufám, že tohle přání jim splníme, a potěšíme je hrou i výsledkem,“ řekl naší redakci útočník Jakub Orsava.

Poslední zápas Ocelářů:
16. září: HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 3:2 sn (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 51. Sklenička (Piroš, Majdan), 53. Jánský (Lukeš), rozh. náj. Hanzl – 42. Polanský (Irgl), 50. Orsava.

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Klesla, Roth, Linhart, Gavlas, Doudera, Trončínský, Nosek, Orsava, Plíhal, Kreps, Adamský, Polanský, Irgl, Dravecký, Žejdl, Jašek, Kindl, Matuš, Chmielewski, Cienciala.

Pikantní příchuť bude mít páteční konfrontace také pro Zbyňka Irgla. Nejproduktivnější hráč Ocelářů a celé extraligy se poprvé v extraligovém zápase postaví proti svému mateřskému klubu. Jak se mu bude dařit?

Poslední vzájemný zápas

Poslední derby bylo odehráno v letní přípravě v rámci Steel Cupu. Oceláři se v utkání, hraném ve WERK ARENĚ, rychle dostali do vedení, Ostravané ale ještě v první periodě dokázali otočit skóre zápasu. Slezanům se pak sice povedlo brankou Krepse srovnat, v poslední minutě se ale podruhé v duelu trefil Svačina a rozhodl tak o vítězi.

4. února: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 2:3 (1:2, 0:0, 1:1 )
Branky a nahrávky: 6. Klesla (Žejdl, Rufer), 47. Kreps (Orsava) – 8. Svačina (TS), 17. Zdráhal (Kucsera), 60. Svačina (Němec).

O zápase

Hrací den: 4. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 19. září 2014, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec