Provoz a využívání bezpečnostních rámů ve WERK ARENĚ

06.03.2018 · Klub
Už více než půl roku jsou vstupy do WERK ARENY opatřeny bezpečnostními rámy, které zde byly před touto extraligovou sezonou nainstalovány pro lepší zajištění bezpečnosti návštěvníků. Šest měsíců nejprve zkušebního a následně ostrého provozu ukázalo, že důraz na ochranu všech se nejen vyplácí, ale je dokonce naprosto nezbytný.

Podle oficiálních čísel navštívilo domácí zápasy Ocelářů v uplynulé základní části Tipsport extraligy víc než 113 tisíc příznivců. Další tisíce přilákala do jedné z nejmodernějších multifunkčních hal ve střední Evropě také hokejová Liga mistrů. A i když fanoušci červenobílých barev patří svým chováním k nejlepším a nejslušnějším v extralize, tak čísla hovoří o smysluplnosti bezpečnostních rámů jasně.

"Během jejich půlročního provozu jsme u vstupů do haly zadrželi velké množství předmětů, které odporují Návštěvnímu řádu WERK ARENY. A bohužel nešlo vždy jen o věci, nad kterými by fanoušci nejraději přimhouřili oči jako např. skleněné lahve s alkoholem apod. Vyskytlo se zde také mnoho případů, kdy se lidé snažili do haly pronést věci, které jsou vyloženě nebezpečné," vysvětluje výkonný ředitel třineckých Ocelářů Marek Chmiel a odkazuje na seznam zadržených nejnebezpečnějších předmětů.

V některých případech šlo o předměty, které lidé nosí u sebe pro svou osobní bezpečnost. A jen si je při cestě na hokej zapomněli nechat doma. Ovšem nebýt bezpečnostních rámů, tak by se takto ozbrojení lidé pohybovali volně v hale.

"WERK ARENA patří mezi místa, kde se v jednom okamžiku koncentruje velké množství lidí. Ze stejného důvodu se bezpečnostní rámy používají na letištích anebo při velkých světových sportovních akcích a lidé si na to zvykli. Protože upřímně, do hlavy každého návštěvníka nevidíte,“ dodává majitel bezpečnostní agentury TOS Security Věslav Adamik, která zajišťuje bezpečnost návštěvníků haly.

Vzhledem k výše uvedeným faktům žádáme znovu návštěvníky, aby chodili do WERK ARENY se skutečně dostatečným časovým předstihem, protože utkání v play off jsou považována vždy za riziková a bezpečnostní opatření budou ještě zpřísněna. Proto bude WERK ARENA během play off otevřena už dvě hodiny před každým zápasem. A aby se fanoušci v době před utkáním v útrobách haly nenudili, chystáme pro ně bohatý program např. v podobě živého rockového koncertu kapely Doga v kotli našeho fanklubu.

"Opravdu chceme, aby se lidé u nás cítili dobře a bezpečně. A takto nastavená pravidla nesou své ovoce. Hodně mě vyděsilo, když během jediného z posledních domácích utkání v základní části byly zadrženy divákům ostře nabitá zbraň kalibru 9 mm a dva krátké nože. Tato zpráva mě jakožto otce tří dětí, které také chodí na hokej, upřímně šokovala,“ uzavírá Marek Chmiel.

Informace o výše uvedených doprovodných akcích během Generali play-off 2018 se fanoušci Ocelářů dozví v nejbližších dnech.

Návštěvní řád WERK ARENY ZDE

Dnes v 17:30 | Jun.