Proti Pardubicím berou junioři bod

17.11.2022 · Martina Sikorová
Po špatné první třetině je čekala spousta práce. S tříbrankovým mankem si ale třinečtí junioři nakonec přece jen poradili a proti pardubickému Dynamu brali alespoň bod.
22.kolo, čtvrtek 17.11.2022
Pardubice
5:6sn
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:3, 4:2, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 23. Pánek (Hrůzek), 27. Andrle (Pospíšil, Moškoř), 30. Kozlík (Cedzo, Hrůzek), 37. Cedzo (Moškoř), 50. Gerych (Šilar) – 7. Kalužík, 9. Pavlata (Kubíček, Štetka), 18. Fiala (Novotný, Kubíček), 38. Fiala (Sydorenko, Novotný), 39. Pavlata (Tvrdík, Červenka), rozh. náj. Novotný. Rozhodčí: Šutara, Vaněk - Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 48:31. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5, 5:5, 6:5.
HC Oceláři Třinec: Klimek (21. Král) – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Cedzo, Tomiczek, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek
HC Dynamo Pardubice: Borovička - Vachun, Sopoušek, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek – Pavlata, Helikar, Jaša, Tomas, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki

První třetina čtvrtečního zápasu juniorům vůbec nevyšla. Hosté vstoupili do zápasu jednoznačně aktivněji, zatímco mladí Oceláři se herně hledali. A tak se z gólu jako první radovaly Pardubice. V čase 06:51 překonal Jakuba Klimka Tadeáš Kalužík a aby toho nebylo málo, o necelé dvě minuty později zvýšil už na 0:2 Dominik Pavlata, který se dostal za záda třinecké obrany a nezaváhal.

Snížit mohl Jonáš Jobánek, jehož střelu ale zastavila pravá tyč hostující branky. Nedáš? Dostaneš. Adam Fiala se přes obránce protlačil ke střele a z úhlu umístil puk pod břevno. Po první třetině tak Oceláři museli dotahovat hned tříbrankovou ztrátu.

Do druhé třetiny vstoupili Oceláři s Jakubem Králem v brance a brzy se dočkali snížení. Necelé tři minuty po začátku druhého dějství vystřelil od modré čáry Filip Hrůzek a jeho pokus těsně před brankou tečoval do sítě Martin Pánek. V čase 26:50 se po souhře obránců trefil taky Petr Andrle a hráči s drakem na hrudi byli rázem zpátky ve hře. Úplně je pak do ní vrátily samy Pardubice, které Ocelářům nabídly přesilovku pět na tři. A tou Třinec nepohrdl. Po přihrávce Adama Cedza překonal Borovičku Matěj Kozlík.

Oceláři pak navíc ubránili své první oslabení a krátce po návratu vyloučeného Volase sami udeřili. Po přihrávce Jana Moškoře se prosadil i nejproduktivnější hráč domácích Adam Cedzo a Třinec šel rázem do vedení. To si ale dlouho neužil, Dynamo totiž po dvou slepených gólech z holí Adama Fialy a Dominika Pavlaty otočilo skóre zpět na svou stranu.

Oceláři ale znovu vyrovnali a to v polovině závěrečné části, když se po objetí branky prosadil Robin Gerych. Zbývající minuty základní hrací doby pak rozkouskovaly fauly na obou stranách, hra v nestandardním počtu hráčů na ledě ale ke gólu nevedla. A tak následovalo prodloužení.

V něm měl Třinec k dispozici hned dvě početní výhody, protože ale ani jednu nevyužil, musely rozhodnout až nájezdy. V dovednostní disciplíně byli úspěšnější hosté, autorem vítězné branky byl Adam Novotný a Oceláři tak berou jen bod.