Proti Litvínovu opět za bod

03.11.2017 · Martina Sikorová
Po prohře s Chomutovem zavítali svěřenci trenéra Wojnara na led Litvínova. S Vervou třinečtí junioři dvakrát ztráceli, po gólech Adama Strakoše a Michala Papaje ovšem dokázali srovnat krok a o výsledku nakonec rozhodovala až dovednostní loterie, ve které byli úspěšnější domácí.
16.kolo, pátek 3.11.2017
Litvínov
3:2sn
Zimní stadion Ivana Hlinky
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 18. Jícha (Bečvář), 33. Bečvář (Jícha), rozh. náj. Bárdoš – 32. Strakoš (Flok, Irgl), 51. Papaj (Najsar). Rozhodčí: Knapík - Marek, Kučera. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 126. Střely na branku: 43:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Š. Havlík – Urbánek, Macháč, D. Havlík, Březák, M. Havlík, Starý – Kučera, Leitner, Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš, Pecka, Ineman, Jícha
Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek - Strakoš, Poruba, Mach, Puzoň, Irgl, Flok, Papaj, Najsar, Molin

Třinečtí junioři nezačali v Litvínově ideálně a záhy svému soupeři nabídli dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Bránící trojice ale odvedla dobrou práci a nedovolila domácím skórovat. V patnácté minutě se v první gólové šanci ocitl Irgl, který se prosmýkl až k Havlíkovi, na litvínovského gólmana si ovšem nepřišel.

Nedáš? Dostaneš. Po chybě obránce Radzienciaka se puku ujal Bečvář, s jehož zakončením si ještě Loubal poradil, na dorážku Josefa Jíchy byl ale krátký. V závěru první části pak měli Oceláři velké štěstí. Deset sekund před sirénou mohl do odkryté části klece zakončit Urbánek, ve vyložené šanci ale minul.

Do druhé části vstoupili Oceláři v pěti proti třem a v závěru přesilové hry si vytvořili velký závar, Najsar ale puk do sítě neposlal. Následně spálil velkou šanci Poruba. Útočník s osmnáctkou na dresu dostal k dispozici trestné střílení, tuto šanci ale mladý Ocelář zahodil. V čase 31:17 už se svěřenci trenéra Wojnara prvního gólu přece jen dočkali, když se z dorážky prosadil Adam Strakoš a zaznamenal tak první gól v dresu Třince.

Z vyrovnání se ovšem hráči s drakem na prsou neradovali ani minutu a po brance Jana Bečváře museli opět dotahovat. Po pokažené přihrávce Macha navíc musel celou situaci zachraňovat až Loubal, jenž zastavil brejk Bárdoše. Vzápětí dostal k dispozici spoustu prostoru Najsar, s jeho zakončením si ale Havlík poradil bez větších obtíží.

V jednapadesáté minutě bylo opět srovnáno. Z přečíslení dva na jednoho překonal litvínovského gólmana Michal Papaj a poslal duel do nastaveného času. V prodloužení sice byli Oceláři aktivnějším týmem, rozhodnout se jim ale nepodařilo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V dovednostní loterii byli úspěšnější domácí mladíci a svěřenci trenéra Wojnara se museli opět smířit jen s bodem.