Proti Havířovu junioři nezaváhali

11.01.2022 · Martina Sikorová
Po neúspěšném víkendu svěřenci trenéra Reného Muchy zabrali a z Havířova domů dovezli cenné tři body. Na ledě patnáctého týmu tabulky rozhodla hra v nerovnovážném stavu na ledě. Dva z třineckých gólů padly v přesilových hrách, ten rozhodující pak ve vlastním oslabení.
30.kolo, úterý 11.1.2022
Havířov
2:3
Gascontrol Aréna
Třetiny: 0:0, 2:3, 0:0  Branky a nahrávky: 26. Horváth (Kočí, Becher), 37. Kyselý (Bárta, Špaček) - 22. Ramik (Matěj, Geidl), 28. Wardas (Moškoř), 40. Ramik (Chovaniak, Matěj). Rozhodčí: Koziol, Rapák - Hlavatý, Hranoš. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 71. Střely na branku: 40:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Kremnický, Bílek, Kubíček, Kyselý, Fědor, Kočí – Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Špaček, Hledík, Bárta
HC Oceláři Třinec: Švančara – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek

Svěřenci trenéra Muchy vstoupili do úterního zápasu aktivně a brzy si vytvořili první velkou šanci. Po individuální akci Haase musel havířovský gólman vykopávat prudkou ránu, k dorážce už se pak nikdo v červeném dresu nedostal. O pár minut později zahrozili i domácí, Horváth ovšem v úniku ani netrefil branku.

Prvního gólu se tak diváci v havířovské aréně dočkali až na startu druhé třetiny. V čase 21:59 se k dorážce Matějovy střely dostal Michal Ramik a v přesilovce poslal Třinec do vedení. Havířov ale přispěchal s rychlou odpovědí. A to i díky nedisciplinovanosti mladých Ocelářů. Po dvou faulech v krátkém sledu museli svěřenci trenéra Muchy bránit oslabení tři na pět, což se jim díky brance Kevina Horvátha úspěšně nepodařilo. V dalším z oslabení si ale Třinec vzal svůj náskok zpět.

Po přihrávce Moškoře střílel do odkryté branky Tommy Wardas. Ani tento náskok ovšem Oceláři neudrželi a po gólu Denise Kyselého z přesilovky bylo znovu vyrovnáno. Poslední slovo ve druhé třetině měl ovšem Michal Ramik, který se v početní výhodě blýskl druhým gólem.

Ve třetí třetině byli mnohem aktivnější hráči Havířova a brankář Švančara musel čelit dvanácti střeleckým pokusům, za svá záda ale nepustil ani jediný puk. Oceláři pak navíc v závěru ustáli i oslabení a do Třince se vrátili se třemi body.