Prostě jsem to zkusil, okomentoval vítěznou trefu Jan Peterek

05.11.2010 · Martin Stebel
Ani v devatenáctém kole nepoznali Oceláři hořkost porážky. Díky kompaktnímu výkonu zdolali PSG Zlín 2:1 v nastaveném čase. Rozhodující trefu zaznamenal Jan Peterek, jenž při absenci Radka Bonka plnil kapitánskou funkci. V hostujícím dresu podal spolehlivý výkon Tomáš Duba. Oba aktéry duelu jsme pozvali k mikrofónu.

Již od první třetiny bylo všem přítomným ve Werk aréně zřejmé, že brankové hody nelze očekávat. Proti sobě totiž nastoupili dva gólmani, kteří se v aktuálním ročníku mohou pochlubit vysokým procentem úspěšnosti. Jak hodnotí páteční vystoupení exspoluhráče Duby?: "Určitě byl trochu nervózní. Chtěl našemu vedení dokázat, že ho dali pryč neprávem. Podal velmi slušný výkon. My jsme ho dnes častokrát trefovali a zahazovali jsme šance," mrzela ho slabší produktivita své družiny.

Nabízí se otázka, zda-li je v takové situaci výhoda na straně útočníků, kteří znají gólmanovy slabší stránky či u brankáře, jenž dokáže předvídat záměry bývalých souputníků: "Dnes Dubis chytal výborně, tak asi platilo, že výhoda je na straně gólmana, ale nemusí to být pravidlem. Rozhoduje vždy momentální forma," všiml si devětatřicetiletý centr.

Kvůli zdravotním indispozicím nemohl nastoupit Radek Bonk, proto připadlo kapitánské céčko Peterkovi: "Radek už poslední zápasy hrál s lehkým nachlazením a tentokrát opravdu nemohl nastoupit. Zlín jsme dnes prostě museli porazit, protože příště by mi to céčko asi museli hned sundat," vtipně glosuje.

Brankově dietní střetnutí poznalo vítěze až v prodloužení. V jeho čtvrté minutě se k sebevědomému sólu odhodlal zkušený rutinér s jedenáctkou na zádech: "Byl jsem na ledě delší dobu a trochu mi už docházely síly. Všiml jsem si ale, že na ledě byl Martin Hamrlík, který už taky nemohl. Zezadu jsem možná byl držen, ale ustál jsem to. Zkusil jsem to naznačit do bekhendu, ale nakonec jsem zvolil forhend," popisuje svou branku.

V neděli hrají Oceláři na ledě nepopulárního rivala v Českých Budějovicích. Jak vidí šance svého týmu?: "Momentálně máme fazónu a byla by škoda toho nevyužít. Bezpochyby jsme schopni tam bodovat. Asi proběhne nějaké hecování s Rosťou Martynkem, určitě se už na nás těší. Bude třeba jej trochu srovnat, aby nezlobil," směje se závěrem.

Tomáš Duba: Zápas jsem si užíval

Tomáš Duba ve zlínském dresu a se slušivou třineckou helmou, foto: Marian Ježowicz

Mohutný aplaus a také vyvolávání svého jména si v pátečním podvečeru užíval Tomáš Duba, pro něhož to byl duel s pikantní příchuti: "Odešel jsem asi před třemi týdny, což je poměrně dlouhá doba. Musím ale přiznat, že jsem byl ze začátku lehce nervózní. Zápas jsem si však potom docela užíval. Třinec má výborné ofenzivní mužstvo, ale ani neměli moc vyložených tutovek, rozebírali jsme si to dobře. Dá se říct, že jsme si dnes vylehali a vydřeli bod. Chtěli jsme tady něco uhrát, což se nakonec povedlo," kvitoval alespoň jednobodový zisk.

Definitivní rozuzlení dramatické konfrontace nastalo v prodloužení: "Byl to trochu smolný gól. Honza Peterek se tam drze probil. Vystřelil přesně tam, kam jsem to čekal, ale puk se nějak překutálel do branky. Ještě si to s ním vyříkám, ale předtím nedal nájezd, takže jsme si kvit. Pár okamžiků předtím tam byla i naše šance, ale bohužel to nevyšlo," popisuje rozhodující momenty.

Kotel domácích příznivců, ale také podstatná část obecenstva na tribunách na svého gólmana rozhodně nezanevřeli. Jak před úvodním buly, tak i po konci střetnutí hlasitě skandovali jeho jméno: "Strašně to potěší. Je to důkaz nějaké obliby, kterou jsem si snad v Třinci za ten rok a půl vydobyl. Je moc příjemné, že tady na mě lidé nepískali," usmívá se sympatický strážce zlínské svatyně.

Fotogalerii z utkání Třinec - Zlín naleznete zde.