Prognóza Václava Varadi před startem semifinále: Může to být šachová partie

31.03.2021 · Martin Stebel
Čtvrtfinálový balvan s názvem Kometa Brno se Ocelářům podařilo odvalit velmi elegantně, semifinálový oponent z Mladé Boleslavi bude ale zřejmě tvrdším oříškem. "Čeká nás určitě těžká práce," tuší hlavní trenér VÁCLAV VARAĎA.

Základní část se definitivně maže, zajímá nás jen žhavá současnost. Toto je opakující se mantra aktuálních dnů: "Vnímáme Mladou Boleslav jako kvalitního soupeře, který si v základní části zaslouženě vydobyl své postavení v tabulce. V jejich čtvrtfinálové sérii s Pardubicemi dominovali, takže určitě se na ně připravujeme pečlivě. Myslím si, že všechna čtyři mužstva, která teď pokračují v semifinále, si za celý průběh sezony postup určitě zaslouží."

Když se řekne Mladá Boleslav, bedlivým pozorovatelům se většinou vybaví poctivý, celoplošný, dynamický herní projev: "Ten hokej mají na rychlosti postavený, velmi dobře forčekují a moc branek nedostávají. Také v jejich obranném pásmu si umí poradit s těžkými situacemi, defenzivně jsou na tom velmi slušně, takže nás čeká určitě těžká práce. Ze základní části sice máme s Boleslaví negativní bilanci, ale nehráli jsme vůbec špatně, vždy to byl rozdíl jen jedné branky. Byly to opravdu vyrovnané zápasy."

Stejně jako Oceláři, také Středočeši se v rámci čtvrtfinále nezdrželi dlouho - Pardubicím ukončili sezonu v nejkratším možném termínu: "Když jsem viděl výsledky, řekl jsem si, že je to nějaké moc jednoduché. V těch utkáních ale byli jednoznačně lepší a zasloužili si postoupit. Pardubice tahaly za krátký konec celou sérii, šlo to v těch zápasech vidět."

Čtvrtfinálový rival z Brna hrozil především elitním útokem. To mladoboleslavská ekipa má ofenzivní potenciál rozložený rovnoměrně. S tímto faktem ale trenérský štáb Ocelářů počítá: "Máme nějaký taktický plán, jak k tomu přistoupit. Na naší straně jsou určité útoky, které budou nastupovat proti jejich útokům. Může to být taková šachová partie, ve které doufám budeme vítězit."

Společným prvkem v dosavadním průběhu play off dosud bylo vysoké procento využití přesilovek obou soupeřů. Jak Oceláři, tak rovněž Bruslaři během čtvrtfinále zhodnotili hned osm početních výhod: "Je jasné, že speciální týmy mohou vyhrávat zápasy. Dobrá obrana a speciální týmy, plus spolehlivý brankář, to je vždy základ. Myslím si, že oni se o to opírali v sérii s Pardubicemi a my se budeme snažit, aby to takto pokračovalo i v dalších sériích."

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno