Pro nás je to špatný výsledek, říká po prohře s Berany Ondřej Kovařčík

25.11.2021 · Patrik Czepiec
Předehrávka 26. kola Tipsport extraligy svedla dohromady týmy, mezi kterými zela propast 47 bodů. Jenže na ledě markantní rozdíl nebyl znát. Zlínští hokejisté se proti vedoucímu celku tabulky chtěli vytáhnout, což se jim po vítězství 2:1 po prodloužení také podařilo. Alespoň bod ze Zimního stadionu Luďka Čajky Oceláři odvážejí zásluhou trefy Ondřeje Kovařčíka.

Starší z obou třineckých bratrů si ve 45. minutě najel na prudký pas Tomáše Marcinka a přesnou ranou zužitkoval přesilovku. Jenže tam radost hostů pro toto utkání skončila.

„U gólu jsem dostal dobrou přihrávku, tu akci máme naučenou z tréninku. Z mezikruží jsem mířil nahoru a spadlo to tam,“ těšilo šestadvacetiletého útočníka. „Pro nás je to však určitě špatný výsledek. My jsme tady ztratili dva body.“

Kovařčíka po utkání viditelně trápilo zklamání, právě on byl totiž posledním mužem, který ještě mohl zastavit raketový průnik Oscara Flynna v nadstavbové části. Zlínský expres ovšem doručil vítěznou trefu, Kovařčíkově snaze navzdory.

K podcenění nedošlo

„Zlín hraje prostě každý zápas o všechno. Nechal na ledě svou sílu, chtěl dnes výhru víc než my,“ uznal po bojovném duelu loňský ligový šampion.

„Až v poslední třetině jsme konečně měli nějaký tlak, i když vstup do ní také nebyl ideální. Tady se nicméně hraje těžko. Zlín se bude rvát každý zápas, jako by byl pro něj tím posledním v sezoně,“ predikuje rodák z Nového Jičína. „Určitě jsme přijížděli s tím, že to bude těžké utkání, což se potvrdilo. Neporadili jsme si s tím tak, jak jsme měli. Proto jsme prohráli.“

Těsně před utkáním vládní činitelé oznámili, že další hromadné akce, včetně těch sportovních, budou podléhat podmínce maximální kapacity 1000 diváků. Tato informace ovšem na třinecký výkon v partii rozhodně neměla vliv.

„Já to upřímně ani nesleduji, snažím se to neřešit. Co nám nařídí, to nám nařídí. My se musíme soustředit jen na zápas a tyhle věci nám řekne časem buď vedení, nebo trenéři,“ uzavřel Ondřej Kovařčík.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno