Příště to musí být lepší, přeje si Bukarts

14.09.2018 · Martin Stebel
První střetnutí letošního ročníku Tipsport extraligy nepřineslo Ocelářům bodový zisk. Na zlínském zimním stadionu Luďka Čajky se především díky herní převaze v prvních dvou třetinách radoval domácí tým. Značně pikantní duel prožil ROBERTS BUKARTS, jenž ve žlutomodrém dresu prožil poslední dvě a půl sezony. Kapitán lotyšského národního týmu zcela logicky nebyl spokojený s výsledkem ani s vlastním herním projevem.

Jaký byl z osobního pohledu návrat na místo, kde jsi prožil úspěšné sezony?

Byl to trochu zvláštní pocit, hrát ve Zlíně a mít na sobě jiný dres. Děkuji domácím fanouškům za přivítání, bylo to milé.

Byla proti bývalému zaměstnavateli cítit speciální motivace? Proběhlo nějaké hecování?

Ano i ne. Snažil jsem se na to moc nemyslet. Sezona je dlouhá, budeme hrát 52 zápasů, tohle byla jen jedna kapitola. Před zápasem jsem ale prohodil pár slov s několika kluky ze Zlína.

Kde byl důvod toho, že vás soupeř dvě třetiny přehrával?

Zlín hrál opravdu velmi dobře. Domácí hráli velmi jednoduše, směrem dopředu byli hodně aktivní a povedly se jim proto góly.

Oceláři se herně zvedli teprve ve třetí části...

Trenér apeloval, abychom zkusili hru zjednodušit, měli jsme za úkol se víc tlačit do branky. To se nám částečně dařilo realizovat.

Jaký byl návrat do zápasového zatížení po drobném zranění?

Se svou hrou samozřejmě nemohu být spokojený, dva týdny jsem kvůli zranění nehrál. To byl můj první zápas a ještě nejsem ve správné herní pohodě, necítím se stoprocentně. Příště to musí být lepší.

Foto: Jiří Zaňát