Prezidentský pohár nás těší, ale chceme víc, hlásí Peter Hamerlík

18.02.2011 · Martin Stebel
Bravo! Oceláři to dokázali! Předposlední kolo definitivně potvrdilo triumf třineckých hokejistů v základní části extraligového maratónu. Po přesvědčivém vítězství 4:0 s plzeňskými Indiány zaplavila Werk arénu vlna euforické radosti. Čistým kontem a spolehlivým výkonem se prezentoval strážce domácí svatyně Peter Hamerlík.

Slovenský reprezentant vstoupil do novinářské místnosti se širokým úsměvem na tváři. Měl k tomu rozhodně důvod. Stejně jako v minulé domácí konfrontaci ani tentokrát nedovolil Západočechům jedinou gólovou radost. Říká se, že "nevstoupíš dvakrát do stejné řeky". Toto pořekadlo ale vždy neplatí. I podruhé Oceláři triumfovali výsledkem 4:0: "Byl to velmi těžký zápas a mám pocit, že v první třetině byla Plzeň dokonce o něco lepší. Rozhodně jsem se nenudil a měli tam dost nebezpečných střel. Plzeň potvrdila, že ne náhodou patří k extraligové špičce. Proto jsem moc rád za tři body," kvituje výhru s loňským vítězem základní části.

Peter Hamerlík se může spolehnout na své kolegy v obraně. V tomto případě pomáhá Martin Lojek. foto: Marian Ježowicz

Po závěrečném klaksonu nastala na zimáku chvíle očekávání. Bylo zřejmé, že k potvrzení první pozice bude zapotřebí, aby Liberec nevyhrál za tři body v Litvínově. Ze severu Čech přišla pozitivní zpráva. Domácí Benzina Tygry porazila a Werk aréna mohla začít mohutně slavit: "Za první místo jsme pochopitelně rádi. Už několik kol před koncem jsme byli na čele a bylo by alibismem tvrdit, že to nechceme vyhrát. Naplňuje nás radost a chceme si užít to první místo, ale zároveň jsme si vědomi, že to nejdůležitější nás čeká v play-off. Po neděli budeme mít nějaký čas na odpočinek, za což jsme vděční. Zisk Prezidentského poháru je velice příjemným bonusem, ale chceme víc," tvrdí muž, jenž letos absolvoval šesté utkání bez inkasované branky: "Čisté konta mně pochopitelně těší, ale vždy je důležitější výkon a výsledek týmu. Kdyby gólman před sebou neměl skvěle pracující obranu, nic by to nepomohlo. Za každou nulu tedy musím především poděkovat svým spoluhráčům."

Prvním místem po základní části se Třinec může pochlubit vůbec poprvé ve své šestnáctileté extraligové historii. Kde hledat příčiny letošní výborné fazóny týmu?: "Oproti minulému roku bylo letos důležité, že jsme měli víc vyrovnaných formací. Síly v jednotlivých lajnách byly rovnoměrně rozložené. V minulém roce nás táhli především Růža, Láďa Kohn a Polda. Letos jsme vhodně doplnili kádr a víc jsme se sehráli. Za celou sezónu jsme neměli žádnou větší krizi, což bude jeden z důvodů, proč se nám tolik dařilo," říká devětadvacetiletý gólman.

4:0, 4:0 - Třinec letos neumožnil Plzni ve Werk aréně skórovat i díky bezchybnému Hamerlíkovi. foto: Marian Ježowicz

V neděli čeká Oceláře prestižní derby v Ostravě. Poté však budou mít téměř dvoutýdenní pauzu. Čtvrtfinálová konfrontace bude ve Werk aréně zahájena až v sobotu 5. března: "Těžko říct, co je lepší. Na jednu stranu je dobré, když si odpočineme, ale na druhou stranu mohou mít výhodu týmy, které budou v předkole. Každopádně budeme v ostrém tréninkovém rytmu a nechceme nic podcenit," tvrdí a jedním dechem pokračuje na téma eventuálního rivala: "My si nechceme a ani nemůžeme vybírat soupeře pro čtvrtfinále. Je tam hodně nepříjemných týmů, ale jsem přesvědčený, že nikoho se nemusíme obávat. Náš tým je natolik silný, že může porazit opravdu všechny. Budeme začínat doma, což je myslím důležitá výhoda," je si vědom a zároveň komentuje možnost, že ve vyřazovací části narazí právě na plzeňské Indiány: "Pokud by to byla Plzeň, tak proč ne. Už víme, že jsou k poražení. Myslím, že dokážeme eliminovat jejich útočnou sílu. Už víme, co by na ně mohlo platit. Je tam ale více variant a momentálně opravdu nechci o soupeřích nijak spekulovat. Pokud chceme titul, tak musíme vyhrát dvanáct zápasů v play-off," uzavírá naše povídání třinecký hrdina.

Peter Hamerlík měl po zápase s Plzní důvod k úsměvům. foto: Marian Ježowicz

Fotogalerii z utkání Třinec - Plzeň naleznete zde.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary