Preview: Spengler Cup – den druhý

26.12.2018 · Michal Samiec
DAVOS: Třinečtí hokejisté se představí i v rámci druhého hracího dne. Jakožto poražený tým z úvodního utkání s Metallurgem Magnitogorsk nastoupí proti dalšímu nováčkovi švýcarského turnaje, finskému klubu KalPa Kuopio. Ve druhém utkání druhého dne se představí Norimberk v utkání proti domácímu Davosu.

2. zápas skupiny Torriani – KalPa Kuopio vs. HC Oceláři Třinec

Termín: 27. 12. 2018, 15:10

KalPa Kuopio je na Spenglerově poháru za nováčka. Poprvé v historii bude finské barvy na slavném turnaji v Davosu reprezentovat tento tým. Kuopio v loňské sezóně finské nejvyšší hokejové soutěže skončilo na šestém místě v základní části a v play off hráči týmu KalPa vypadli s pozdějším finalistou Tapparou Tampere ve čtvrtfinále. V aktuálně probíhajícím ročníku odehráli černo-žlutí 34 utkání, ve kterých nasbírali 45 bodů a jsou na průběžném jedenáctém místě tabulky. KalPa ve třech z posledních čtyř utkání před vánočními svátky dokázala zvítězit a umocnila svou pozici v boji o play off. Na turnaji v Davosu budou svěřenci Samiho Kapanena chtít na tyto zápasy navázat a naladit formu na druhou část ligové sezóny.

Třinečtí Oceláři ve své premiéře nezanechali vůbec špatný dojem. Proti elitnímu klubu ruské KHL z Magnitogorsku dvě třetiny byli vyrovnaným, ne-li lepším týmem. Po čtyřiceti minutách svěřenci trenérského dua Zadina – Raszka, které vede tým při účasti hlavního trenéra Varadi na mistrovství světa dvacítek, vedli 1:0. Ve třetí třetině hráči Metallurgu zvýšili obrátky a nakonec se dočkali i vyrovnávací branky, kterou vstřelil Matuškin. Utkání nakonec rozstřihly nájezdy, v nichž byl jediným úspěšným střelcem Ljubimov.

„Myslím si, že to je úžasný bod. Myslím si, že jsme hráli skvělý hokej, nemyslím, že byl vidět nějaký markantní rozdíl mezi Magnitogorskem a námi,“ uvedl na konto utkání, z něhož Oceláři proti dalšímu klubu z hutnického města vytěžili bod. „Před zápasem jsme očekávali těžký duel. Věděli jsme o síle Magnitogorsku, v KHL patří k nejlepším týmům. Po tom průběhu si myslím, že jsme měli víc než na bod. Odehráli jsme velice dobré utkání. Kluci si dokázali, že mohou hrát s nejlepšími evropskými týmy, tohle nás může posunout zase dál,“ zhodnotil zápas s Metallurgem trenér Jiří Raszka.

Nominovaná soupiska Kuopio: Godla, Manzato - Seppälä, Riekkinen, Gröndahl, Fairchild, Leskinen, Nousiainen, Wilson, Lappalainen, Mäkinen - Vainiola, Piipponen, Texier, Sebök, Hyvärinen, Klemetti, Luostarinen, Juusola, Rissanen, Knuutinen, Nuutinen, Könönen, T. Jokinen, Ikonen, Kantola, A. Ruuttu

Sestava Třince z prvního utkání: Hrubec (na sam. náj. Kváča) – Krajíček, Gernát, Galvinš, Kundrátek, D. Musil, Roth, Matyáš, M. Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Mikulík, Roberts Bukarts – Chmielewski, O. Kovařčík, Cienciala.

Foto: www.spenglercup.ch

2. zápas skupiny Cattini – Thomas Sabo Ice Tigers vs. HC Davos

Termín: 27. 12. 2018, 20:15

Hokejový klub z Norimberku, jehož oficiálním názvem je Thomas Sabo Ice Tigers, bude na letošním Spenglerově poháru reprezentovat zemi, jejíž reprezentace hrála ve finále olympijského turnaje v roce 2018. Norimberk podobně jako Kuopio bude hrát na turnaji poprvé ve své historii. Tým Thomas Sabo v loňském ročníku DEL skončil v základní části na třetím místě, když v 52 utkáních nastřádal 100 bodů a měl obrovský 21bodový náskok na čtvrtý Ingolstadt. V play off následně hokejisté z druhého největšího bavorského města přešli v prvním kole přes Kolín nad Rýnem, ale poté vypadli s Eisbärenem Berlín v semifinále. V aktuálním ročníku se jim zatím tolik nedaří – ve 32 zápasech nasbírali 35 bodů a jsou až na jedenácté příčce, ale v těsném závěsu a tedy v přímém boji o play off za desátým Krefeldem.

Davos se představil v prvním utkání skupiny Cattini v utkání proti reprezentačnímu týmu Kanady. Hráči pořadatelského klubu přečkali první třetinu, kdy se javorové listy prezentovaly drtivou převahou, kterou však nedokázaly přetavit ve větší množství branek. Kanada sice v úvodu prostřední hrací doby odskočily do dvoubrankového vedení, Davos se ještě ve druhé třetině přiblížil na dostřel a držel reprezentační tým Kanady až do samotného závěru v nejistotě. Jediný gól domácího týmu vstřelil na konci druhé třetiny po krásné individuální akci Bader.

Nominovaná soupiska Norimberku: Jenike, Treutle - Festerling, Newton, Lalonde, Aronson, Gilbert, Grosse, Mebus, Weber, Jurčina, Bender - Buck, Brown, Bast, Reimer, Kislinger, Segal, Acton, Weiss, Bassen, Lerg, Mieszkowski, Fox, Ness, Dupuis, Pföderl

Sestava Davosu z prvního utkání: Lindbäck – Nygren, Kparghai, Du Bois, Stoop, Sanguinetti, Buchli, Heldner, Jung – Ambühl, Lindgren, Meyer – Hischier, D. Wieser, M. Wieser – Pestoni, Aeschlimann, Egli – Simion, Bader, Klasen.

Foto: www.spenglercup.ch

Topfoto použité v článku: www.spenglercup.ch

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary