Preview: Juniory čeká dvojzápas s Tygry a Bruslaři, dorost vyzve Kometu

21.11.2019 · Šárka Kolková
Třineckou mládež čeká tento týden další obtížný úkol. Junioři se poperou v domácím dvojzápase o další body proti Liberci, poté vyzvou Mladé Boleslavi. Dorostenci se v posledním zápase základní části utkají s Kometou Brno.

JUNIOŘI

Třinečtí junioři tento týden odehrají utkání opět v domácím prostředí. Jejich soupeři budou týmy, se kterými se svěřenci trenéra Juříka střetli v samotném začátku sezony na jejich ledech. První vzájemné zápasy nedopadly pro třinecké juniory dobře. Libereckým Tygrům stačila pouhá branka k vítězství a proti Bruslařům se rozhodovalo až v prodloužení, ve kterém byl lepší domácí celek. V minulém týdnu Oceláři odehráli dvě utkání na domácím ledě proti vedoucím týmům tabulky. Plzní a Karlovým Varům shodně podlehli 1:3. Třinečtí ovšem nic nevzdávají a budou vší silou bojovat o každý bod. Nejproduktivnějšími Oceláři jsou Nico Geidl (7+6) a Marek Havránek (5+8). Úspěšnost třineckých brankářů je přes 90% s tím, že Patrik Švančara má o čtyři zápasy víc než jeho kolega Štěpán Švehlák.

HC Bílí Tygři Liberec

Libereckým Tygrům se v předešlých dvou zápasech podařilo vybojovat čtyři body. Předposlední utkání odehráli hokejisté ještě před reprezentační přestávkou a to na ledě Energetiků. Vyrovnaný souboj vyvrcholil až v prodloužení, ve kterém byli úspěšnější junioři z lázeňského města a Tygři se tak museli spokojit aspoň s bodem. V osmnáctém kole turnaje vyzvali Liberečtí na svém ledě rakouský celek ze Salcburku a Severočeši uspěli po výsledku 4:2. Nejproduktivnějším hráčem libereckého kádru je Dominik Šeliga (6+7). Brankářská jedničkou je Pavel Čajan, který si drží úspěšnost 90%. Oceláři se proti Tygrům představí v pátek v 18:00.

BK Mladá Boleslav

Junioři Mladé Boleslavi rovněž odehráli z posledních dvou utkání jeden před a druhý po reprezentační pauze. Před přestávkou se Bruslaři utkali na plzeňském ledě proti místním Indiánům. Boleslavští se po závěrečné siréně museli smířit s těsnou porážkou 2:3. Ve výhodě domácího prostředí se jim naopak podařilo uspět a rakouským mladíkům ze Salcburku nadělili devět branek. Nejlepším Bruslařem je zatím Andrej Moravčík (4+8). V bráně se junioři mohou spolehnout na Tadeáše Zeithamla, který si drží úspěšnost 91% a jeho kolega Matěj Kmec má úspěšnost zákroků 88% s tím, že má odehrané o dva souboje méně než první zmiňovaný. Třinečtí se utkají s Boleslaví v sobotu v pravé poledne.

DOROST

Mladým Ocelářům chybí do konce základní části už jen dvě utkání. První je čeká ve čtvrtek v Přerově, kde je prověří Zubři, poslední zápas odehrají proti brněnské Kometě. Svěřenci trenéra Muchy si v minulých kolech zahráli proti Olomouci a Vítkovicím. Na olomouckém stadioně Oceláři vyhráli 3:2, ale v domácím derby se jim nepodařilo na tento úspěch navázat. Dorostenci Vítkovic se dokázali sedmkrát prosadit i přesto, že Oceláři vedli a dokonce vyrovnali.

Nejproduktivnějším hráčem dorostenců je stále Filip Hrůzek, který si s pěti brankami a dvanácti asistencemi drží výbornou fazónu. Brankář Matěj Halouzka má aktuálně úspěšnost zákroků 89%. Dorostencům v současné době patří v tabulce pátá příčka. A co vzkazuje fanouškům kapitán dorostenců Denis Kyselý? "Přijďte nás podpořit v posledním zápase základní části a v nadstavbových soubojích, která nám určí soupeře na play off!" Vzkaz je tedy víc než jasný. Mladé Oceláře můžete podpořit ve WERK Aréně v sobotu od 13:00.

HC Kometa Brno

Moravský klub je posledním protivníkem třineckého dorostu. Kometa má za sebou úspěšné utkání proti Vsetínu, kterému nasázela čtyři branky, ale i to stačilo k úspěchu. V šestnáctém kole Brněnští dorostenci hráli ve Zlíně a z vítězství se nakonec radovali domácí Berani. Nejproduktivnějším Komeťákem je Ivo Sedláček (13+19), který je nejproduktivnějším hráčem dorostenecké skupiny východ. Strážci brněnské brány jsou Michael Schnattinger a Ondřej Bizoň, kteří mají úspěšnost zákroků přes 90%.

HC Motor České Budějovice